25. augusta 2017

Kým niektoré automobilky pripravujú svojich zákazníkov na nový model celé mesiace, Ferrari zvolilo iný prístup. Nečakane, niekoľko týždňov pred autosalónom vo Frankfurte, odhalilo fotky a informácie o novom modele Portofino.

Nástupca modelu California T by mal reprezentovať unikátnu kombináciu športových vlastností, elegancie a pohodlia. Kabriolet s pevnou skladacou strechou dostal pomenovanie podľa obľúbeného turistického mestečka Portofino.

Pod kapotou sa nachádza kompletne prepracovaný 3,9-litrový osemvalec s výkonom 441 kW a točivým momentom 760 N.m. Na stovku dokáže vystreliť za 3,5 sekundy, pričom dosiahne maximálnu rýchlosť vyše 320 km/h. Okrem upraveného motora Taliani prerobili aj výfukový systém, ktorý tak ponúkne ešte silnejšiu zvukovú kulisu pre dokonalú športovú jazdu.

Reklama

Agresívny dizajn vytvoril pre auto dve tváre. Vďaka pevnej zaťahovacej streche si môžete nové Ferrari vychutnať ako kabriolet alebo ako kupé, kedy strecha dotvára unikátnu siluetu vozidla. Oproti predchádzajúcemu modelu California T je auto rýchlejšie, zároveň však ponúkne nižšiu spotrebu paliva. Vďaka prepracovanej aerodynamike a hliníkovému podvozku uvádza Ferrari kombinovanú spotrebu 10,5 litra na sto kilometrov.

Veľký dôraz kládlo Ferrari aj na pohodlie na palube. Portofino dostalo nový volant, elektrické sedadlá nastaviteľné v 18 smeroch, ako aj infotainment systém s 10,2-palcovou dotykovou obrazovkou. Pasažieri určite ocenia nový veterný štít, ktorý znižuje prúdenie vzduchu v kabíne pri stiahnutej streche až o 30 percent.

Novinku verejnosti predstavia na autosalóne vo Frankfurte.

Foto: Ferrari