Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
7. apríla 2020

Ročne robili stovky podujatí, catering, prenájom vybavenia a prevádzkovali dva eventové priestory. Eventový biznis sa však stal jedným z prvých a najviac zasiahnutých sektorov, ktoré koronavírus zastavil. Agentúra SPICYBROWN však našla riešenie, ako sa kríze postaviť zoči voči. CEO Pavol Sirotný hovorí, ako spolu so svojimi zamestnancami vymysleli “plán B”. 

V SPICYBROWN vnímame ako sa firmy mobilizujú. Každý deň prichádzajú nové nápady a riešenia, ktorými nahrádzajú alebo dopĺňajú svoj pôvodný biznis model. Aj my sme museli rýchlo vyhodnotiť dopady, zaujať stanovisko a vytvoriť plán na nasledujúce obdobie. Nie je jednoduché posadiť si všetkých zamestnancov a povedať im, že na neurčité obdobie pre nich nemáme prácu. Máme firmu plnú mladých kreatívnych ľudí, ktorí sa chcú realizovať a našou prioritou bolo nájsť spôsob, akým vieme spoločne aktuálnu situáciu ustáť.  

Pavol Sirotný, CEO SPICYBROWN. Zdroj foto: Archív značky

Nová realita, nový biznis

Vytvorili sme novú službu a značku Potravinyonline.sk, ktorá sa zameriava na donášku potravín priamo domov. Z jedného e-shopu si pohodlne objednáte čerstvé pečivo, ovocie a zeleninu, mäso, mliečne a chladené výrobky, trvanlivé potraviny, nápoje, alkohol, drogériu aj sortiment pre domácich miláčikov. Nákupy vozíme do celého Trenčianskeho kraja, do miest a obcí v okresoch Bratislava, Bytča, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Kysucké Nové MestoMartin, Nitra, Pezinok, Piešťany, Senec, Šaľa, Topoľčany, Trnava, Turčianske TepliceŽilina a do mesta Čadca.. Už počas prvého týždňa od spustenia sme odoslali stovky nákupov a naši zákazníci oceňujú najmä to, že doručujeme zvyčajne do 24 a maximálne  do 48 hodín od objednania.

Potravinyonline.sk je nový projekt eventovky SPICYBROWN. Zdroj foto: Archív značky

Existujúce kapacity, nové využitie

O tom, že to s potravinami vieme svedčí aj naše komplexné portfólio služieb. Zabezpečujeme vlastný catering, v rámci našej sesterskej firmy poskytujeme služby závodného stravovania kde vydávame tisícky jedál denne, prevádzkujeme reštauráciu a obedovú kantínu. Máme tím kuchárov, skúsenosti s potravinami a spolupracujeme s rôznymi lokálnymi dodávateľmi, ktorých sa kríza dotkla a prišli o dodávky pre reštaurácie a hotely. 

Rozhodli sme sa preto využiť naše sklady, oddelenie logistiky a dlhodobých dodávateľov potravín a vytvorili sme nový brand zameraný na online nákup potravín. Projekt sme spustili v piatok 20. marca o 10:00.  Proces vytvárania novej značky nás bavil a naozaj veríme, že táto služba bude pre všetkých v aktuálnej situácii prínosná.