Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
11. marca 2021

Trend využívať cloudové riešenia rastie aj u nás. ESET preto posilňuje bezpečnosť firemných koncových zariadení a predstavuje ESET PROTECT s možnosťou cloudového nasadenia. 

Mnohé firmy presúvajú služby a aplikácie z lokálnych serverov do cloudu. Dôvodom je najmä ľahký prístup prakticky odkiaľkoľvek a zníženie nákladov, keďže cloud eliminuje výdavky spojené s prevádzkou a údržbou hardvéru. Od minulého roku tento trend zrýchľuje aj práca na diaľku. 

Prechod do cloudu si vyžaduje bezpečnosť 

Hoci cloudové služby prinášajú svoje výhody, firmy riešia najmä jeho zabezpečenie. Zamestnanci pracujúci na diaľku predstavujú pre firmy nové riziko digitálnej hrozby. O to dôležitejšie je mať v reálnom čase dokonalý prehľad o zabezpečení celej siete, vedieť hrozby rýchlo zachytiť, zakročiť a zmierniť následky kybernetických útokov.  

Zdroj foto: Eset.

Spoločnosť ESET prináša ako riešenie platformu ESET PROTECT, ktorá firmám umožní z jedného miesta rýchlo a ľahko nasadiť, nakonfigurovať a centrálne spravovať ESET bezpečnostné produkty. Nová platforma tiež ponúka podrobný prehľad o zabezpečení celej firemnej siete a je k dispozícii formou lokálneho riešenia alebo v cloude. 

Cloudová služba umožňuje firme rýchlo reagovať na problémy alebo detekcie zistené na spravovaných koncových zariadeniach naprieč všetkými platformami vrátane stolných počítačov, serverov, virtuálnych počítačov a dokonca aj mobilných zariadení. Je flexibilná, škálovateľná a prispôsobiteľná, preto vyhovuje veľkým organizáciám i malým firmám.

ESET kladie na prvé miesto transparentnosť, čitateľnosť a dôveryhodnosť svojich produktov. „Pri našich cloud verziách máme jasne a transparentne definované dátové úložiská a získavané informácie, ako aj ich spôsob spracovania,“ hovorí Augustín Novák, riaditeľ obchodu a marketingu v spoločnosti ESET na Slovensku. 

Cloud dokáže znížiť firemné náklady

Pre firmy, ktoré hľadajú možnosti optimalizácie svojich nákladov, sa cloud stáva zaujímavým riešením, aj s ohľadom na úsporu pri jeho ochrane. V prípade ESET PROTECT Cloud napríklad odpadávajú náklady na zabezpečenie servera. Firmy nemusia mať svoj hardvér, teda fyzické servery, záložné servery či klastre pre prípad zlyhania, a tiež sa nemusia zaoberať softvérovými aktualizáciami. 

Zároveň nie je potrebné udržiavať tím IT správcov na nastavenie a údržbu firemných serverov, databáz, softvéru a inej lokálnej infraštruktúry. Správcovia sa tiež nemusia starať o aplikácie, pri ktorých sa vyskytujú chyby zabezpečenia a môžu sa venovať urgentnejším problémom. ESET PROTECT Cloud vyžaduje len jedného IT správcu, ktorý prostredníctvom cloudovej konzoly rýchlo nasadí celý balík pokročilých bezpečnostných riešení na ochranu firmy.

Firmy, prirodzene, nie sú rovnaké, a preto ponúka ESET viacero produktových balíkov s cieľom poskytnúť firmám všetkých veľkostí tie správne riešenia.