26. novembra 2020

Letecká spoločnosť Emirates Airline je jednou z prvých aeroliniek, ktoré úspešne dokončili proces refundácie peňazí za zrušené lety v čase pandémie. Celkovo vrátila cestujúcim viac ako 1,4 miliardy eur (6,3 miliardy emirátskych dirhamov).

Ako uvádza spoločnosť Emirates vo svojej tlačovej správe, počas obdobia siedmich mesiacov, začínajúc aprílom, vybavila viac ako 130-tisíc dotazov spojených s refundáciou a spracovala žiadosti týkajúce sa takmer 4 miliónov leteniek.

V priemere vrátili každému viac ako 830 eur

V najväčšej špičke na tom pracovalo 110 zamestnancov, ktorí sa venovali overovaniu a spracovaniu refundácií. Pred pandémiou mal pritom tento tím len 19 ľudí. Letecká spoločnosť to zvládla vnútorným presunom personálu z iných funkcií.

Spracovali 1,7 miliónov žiadostí a priemerná úhrada dosiahla približne 830 eur. „Objem žiadostí o refundácie alebo zmenu leteniek je stále vyšší, ako tomu bolo pred pandémiou, ale v súčasnosti sme schopní zvládnuť to v rámci siedmich dní,“ povedal prezident spoločnosti Tim Clark.

Flexibilné letenky

Uviedol tiež, že Emirates bezplatne rozšírili krytie poistenia Covid-19 o ďalšie riziká pre všetkých zákazníkov. Ponúka im zdravotné a úrazové poistenie, ktoré sa týka aj zimných športov, straty osobných vecí alebo narušení ciest z dôvodu neočakávaného uzavretia vzdušného priestoru. Do marca budúceho roka zároveň poskytujú flexibilné letenky.

Reklama

Spoločnosť je jednu z prvých, ktoré dokončili tento proces. Iné letecké spoločnosti sa klientom snažia ponúkať najmä poukážky na iné lety.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?