14. januára 2022

Hodnota populárnej kryptomeny dogecoin, ktorá vznikla z recesie, v piatok ráno vzrástla skoro o 12 percent. Zdá sa, že v tom má opäť prsty miliardár Elon Musk, ktorý krátko predtým oznámil, že Tesla prijíma populárny token ako platbu za niektorý svoj tovar. 

Musk avizoval prijímanie dogecoinu za určité fanúšikovské predmety už v decembri. Po dnešnom (14. januára) Muskovom tweete začal internetový obchod spoločnosti naozaj zobrazovať ceny niektorých položiek – vrátane píšťalky inšpirovanej jej veľmi očakávaným modelom Cybertruck, elektrickej štvorkolky pre deti a praciek na opasok – tak v amerických dolároch, ako aj v populárnej kryptomene.

Reklama

Kovbojská spona na opasok, na ktorej zmenili populárnu hlášku Don’t mess with Texas (Nezahrávaj sa s Texasom) na Don’t mess with (logo Tesly), sa napríklad dnes predáva za 835 dogecoinov. Cyberquad pre deti sa dá kúpiť za 12 020 dogecoinov, pričom jeden doge mal v piatok hodnotu 0,19 dolára. 

Obrázok pracky opasku Tesla.
Kovbojskú sponu na opasok ponúka Tesla za 835 dogecoinov. Foto: Tesla

Dogecoin tak vďaka Muskovi dnes vyčnieva uprostred relatívneho pokoja na trhu s kryptomenami, ktorých hodnota za posledných 24 hodín nezažila výrazný prepad ani rast.

Článok vyšiel v českom vydaní Forbes

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?