24. marca 2021

Šéf Tesly Elon Musk uviedol, že zákazníci si už môžu kupovať elektromobily spoločnosti za bitcoiny. Zatiaľ je to možné len v Spojených štátoch, no neskôr v tomto roku budú mať túto možnosť aj zákazníci v ostatných krajinách.

„Teraz si môžete kúpiť Teslu bitcoinom,“ napísal Musk v stredu na Twitteri. „Bitcoin zaplatený Tesle bude uložený ako bitcoin, nekonvertujeme ho na fiat menu.“ Dodal tiež, že v ďalších krajinách, mimo Spojených štátov, budú mať zákazníci túto možnosť „neskôr počas tohto roka“, nešpecifikoval však, ktoré krajiny to majú byť.

Reklama

Americký výrobca elektromobilov vo februári v správe pre americkú komisiu pre cenné papiere a burzy SEC uviedol, že nakúpil bitcoiny za 1,5 miliardy USD (1,26 miliardy eur). Toto oznámenie podporilo najznámejšiu a najväčšiu kryptomenu, ktorej cena sa dostala na nový rekord.

Prepojenie Tesly s bitcoinom

Ako povedal analytik z Wedbush Daniel Ives pre portál CNBC, akcie Tesly sú momentálne priamo prepojené s hodnotou bitcoinu.

Aktuálne sa cena bitcoinu pohybuje na úrovni okolo 56 000 USD, v polovici marca sa dostala až takmer na 62 000 USD.

Analytik z  Deutsche Bank a ekonóm z Harvardu Marion Laboure minulý týždeň (18. marca) predpovedal, že „nasledujúce dva alebo tri roky by mali byť pre bitcoin prelomovým bodom.“

Aktuálny stav a vývoj ceny bitcoinu za posledný rok. Zdroj: Coinbase

Tesla nakúpila bitcoin niekedy v januári. Nezverejnila presný dátum ani cenu. Takisto nie je jasné, či medzitým nejakú časť zo svojich bitcoinov predala.

Ešte vo februári prognózoval analytik firmy Wedbush Securities Daniel Ives, že Tesla tento rok zrejme viac zarobí na investíciách do bitcoinu než na predaji elektromobilov.

S prispením Forbes Slovensko.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?