20. júla 2021

Stredozemné more, ktoré je známe svojim teplým podnebím a nádhernými prírodnými krásami, nemá núdzu o čarokrásne destinácie. Zatiaľ čo niektoré ostrovy ako Sicília, Santorini a Sardínia sú známe po celom svete, množstvo ďalších tu zostáva doposiaľ takmer nepreskúmaných. Pre tých, ktorí hľadajú exkluzívny relax bez toho, aby čelili masívnemu davu turistov, je týchto päť idylických ostrovov ideálnym cieľom.

Syros, Grécko

Aj keď je grécky ostrov Syros často zatienený susedným Mykonosom, je skutočným klenotom Kykladských ostrovov a poskytuje návštevníkom nádhernú architektúru, rušný nočný život aj slnečné pláže.

Návštevníci sa môžu poprechádzať po pôvabných dláždených uliciach Ermoupoli a ochutnať sladké loukomi, kým sa vydajú do Archeologického múzea v Syrosi, kde sa nachádza fascinujúca zbierka umiestnená v krásnej budove radnice. Tí, ktorí hľadajú malebnú pláž ideálnu na opaľovanie, by sa mali vydať na juh ostrova, kde sa nachádzajú pláže Komito, Ampela a mnoho ďalších idylických možností.

Ostrov Tabarca, Španielsko

Tento malý ostrov, ktorý sa nachádza priamo pri pobreží provincie Alicante, je zvyčajne zatienený svetoznámymi letoviskami Mallorca a Ibiza. Po krátkej dvadsaťminútovej plavbe loďou z prístavného mesta Santa Pola sa môžu návštevníci voľne túlať v malom centre Tabarcy, pochutnať si na čerstvom caldero tabarquino, miestnej špecialite z morských plodov, ktorá sa podáva s ryžou a zemiakmi.

Pre tých, ktorí chcú preskúmať otvorené more, je Tabarca špičkovou destináciou na potápanie a „šnorchlovanie“, ktorá ponúka dostatok príležitostí na pozorovanie tunajších rýb, kôrovcov, hlavonožcov alebo dokonca morských korytnačiek.

Reklama

Ostrovy Kerkennah, Tunisko

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hotel Cercina Kerkennah (@hotelcercina)

Tieto idylické ostrovy, ktoré sú obľúbeným dovolenkovým miestom Tunisanov z pevniny, slúžili pred mnohými stovkami rokov ako významná základňa Rímskej ríše. Tá po sebe zanechala klenot v podobe rozpadajúcich sa ruín, ktoré je dnes možné preskúmať. Po príchode na Chergui (hlavný ostrov súostrovia) určite navštívte Múzeum dedičstva, aby ste získali prehľad o bohatej kultúre a jedinečných rybárskych tradíciách, ktoré stále dodržiavajú súčastní obyvatelia Kerkennahu. Po preskúmaní múzea sa môžete vydať na západ k historickej pevnosti Borj el Hissar, ktorá bola prvýkrát postavená pred takmer tisíc rokmi.

Ostrov Kekova, Turecko

Foto: Unsplash/Igor Shubin

Turecká riviéra je plná obrovského množstva fascinujúcich historických atrakcií a výnimkou nie je ani ostrov Kekova, ktorý sa pýši vlastným potopeným mestom ukrytým priamo pod hladinou mora. Domy a lodenice, ktoré boli zničené okolo roku 200 n. l. po sérii zemetrasení, sú jednou z hlavných atrakcií, ktoré sa nachádzajú v okolí.

Mnoho turistov sem prichádza loďou, aby si pozreli kedysi rušnú komunitu. Po ceste na more zamierte na pevninu do neďalekej Simeny Kalesi, pevnosti z byzantskej éry, ktorá ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu.

Mljet, Chorvátsko

Foto: Pixabay/Ivan Bagic

Čarovný ostrov, ktorý sa nachádza pri pobreží Dalmácie, je preslávený po celej krajine vďaka svojmu nedotknutému národnému parku založenému už v roku 1960. Jeho súčasťou sú aj dve nádherné slané jazerá. Ostrov je obľúbeným cieľom na kúpanie, jazdy na kajaku a kanoe.

Turistické chodníky zase lákajú turistov a cyklistov. Pre tých, ktorí nechcú len spoznávať prírodu, je tu malé mestečko Polače, ktoré je plné historických ruín, vrátane Rimskeho paláca (Rimska Palača), starobylého a prekvapivo dobre zachovaného paláca postaveného za čias Rímskej ríše.

Článok vyšiel na Fobres.com. Autorom je prispievateľ Jared Ranahan.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?