25. októbra 2021

Autopožičovňa Hertz Global Holdings si objednala 100-tisíc vozidiel Tesla. Firma to v utorok uviedla v tlačovej správe. Pre americkú automobilku je to zatiaľ najväčšia samostatná objednávka, jej hodnota predstavuje zhruba 4,2 miliardy dolárov (3,61 miliardy eur), informovala agentúra Bloomberg.

Objednávka je prvým krokom v ambicióznom plánu elektrifikácie vozového parku firmy Hertz, ktorá vlani v máji pre pandémiu požiadala v USA o ochranu pred veriteľmi. Tento rok v máji oznámila, že skupina investorov, vrátane firiem Knighthead Capital Management, Certares Opportunities a Apollo Capital Management, bude financovať jej odchod z bankrotu.

Autá by mala Tesla dodať v najbližších 14 mesiacoch. Sedany Model 3 budú dostupné v pobočkách požičovne vo veľkých amerických mestách a v niektorých častiach Európy od začiatku novembra. Zákazníci budú mať prístup k sieti rýchlonabíjačiek Tesly, no aj Hertz buduje vlastnú dobíjaciu infraštruktúru, uviedli zdroje Bloombergu.

Plán elektrifikácie by sa mal nakoniec týkať väčšiny z pol milióna osobných a nákladných áut požičovne Hertz po celom svete. Je prvou veľkou aktivitou firmy od júna, kedy opustila režim bankrotovej ochrany. Signalizuje tiež, že noví vlastníci majú v úmysle otriasť odvetvím, ktorému dominuje hŕstka veľkých hráčov. Tí obyčajne pristupujú k zmenám veľmi pomaly.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?

Reklama