4. júla 2017

Víťazka Turnaja majsteriek v tenise Dominika Cibulková ovláda situáciu nielen na kurte, ale aj v biznise. Prezradila nám, aké je to hrať o milión, ako fungujú sponzorské zmluvy a tiež, čo jej robí radosť mimo tenisových dvorcov. O tom, aká cesta vedia až do vysnívaného futbalového klubu AC Miláno, sa rozhovoril Juraj Kucka. Nadšení potápači zo Slovenska vymysleli najľahší potápačský prístroj na svete. Na AirBuddy majú už aj patent a prechádzajú do sériovej výroby. Aj o tom je naše aktuálne číslo venované športu. 

Ako zabudnúť, že hráte o milión

Dominika Cibulková má za sebou skvelý rok. S víťazkou Turnaja majsteriek sme hovorili o biznise a peniazoch v tenise. Aj s jej manželom Michalom Navarom nám priblížili, ako sa skladajú sponzorské zmluvy a ako pritiahnuť reklamných partnerov na jej Instagram.

Kuckovci a ich reštaurácia

Bratia Juraj a Patrik Kuckovci sa rozhovorili o futbale a vysnívanom AC Miláne, ale aj o podnikaní a rodinnej reštaurácii.

 

Podmorskí inovátori

Na začiatku chcela partia potápačov zo Slovenska objavovať podmorské krásy austrálskeho pobrežia. Jednoduchšie a za menej peňazí. Dnes AirBuddy, najľahší potápačský prístroj na svete, ide do sériovej výroby.

Ako naučiť mileniánov niečo nové

Klasické školenie môže pre nováčikov na pracoviskách vyzerať ako otravná nuda. Slovenská Skillandia vytvorila digitálnu platformu, na ktorej cez krátke videá môžete svoj tím vzdelávať. Napríklad počas ich cesty do práce.

 

Staviteľ sveta

Bruce Flatt, pôvodne účtovník, v tichosti vybudoval najväčšie svetové portfólio zložené z nehnuteľností, elektrární a infraštrukturálnych projektov a spoločnosť Brookfield Asset Management sa vďaka nemu stala najbezpečnejším rastovým akciovým titulom planéty.

Zberatelia sú ľudia s vášňou

Veľa zo svojho zárobku venujú kúpe aj podpore umenia. Vyberajú podľa osobného citu a vkusu, ktorý sa časom mení. Aj v zberateľstve fungujú konzervatívne aj rizikovejšie prístupy.