21. júna 2021

Košice a chorvátsky Zadar bude od 3. júla do 4. septembra každú sobotu spájať sezónna letecká linka. Lietadlom typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel ju bude zabezpečovať slovenská letecká spoločnosť Air Explore. Informovalo o tom v pondelok košické letisko. 

Lietadlo z Košíc do mesta na pobreží Jadranu bude odlietať v sobotu o 10.15 h, pričom let potrvá 1,5 hodiny. Spiatočný let zo Zadaru bude štartovať o 12.45 h a v Košiciach lietadlo pristane o 14.15 h. Letenky už sú v predaji.

„Počet Slovákov, ktorí cestujú na dovolenku do Chorvátska lietadlom, každým rokom rastie, a na základe minuloročnej skúsenosti s priamou linkou z Bratislavy do Splitu chceme tento rok umožniť cestu lietadlom do Chorvátska aj obyvateľom východného Slovenska,“ uviedol výkonný riaditeľ Air Explore Martin Štulajter.

Naďalej pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia respirátorov FFP2 počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu letiska Košice.

Chorvátsko je podľa slovenského cestovného semaforu zaradené medzi zelené krajiny (zoznam sa aktualizuje každé dva týždne). Aktuálne informácie o podmienkach vstupu do Chorvátska nájdete TU.

Reklama

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?