15. októbra 2021

Či už bude tohtoročná jeseň teplá, studená alebo lockdownová, máme jednu príjemnú istotu – nudiť sa doma nebudeme. Veľké streamovacie spoločnosti už postupne začali odhaľovať, čo si pre nás pripravili na nadchádzajúce týždne a mesiace. A dočkáme sa všetkého možného: návratu známych mien, nových príbehov z obľúbených svetov, nebude chýbať boj o moc, intrigy, sci-fi či fantasy. Nech sa páči, tu sú naše seriálové tipy.

Boj o moc (od 17. októbra, HBO GO)

Logan Roy a jeho štyri deti riadia jeden z najväčších mediálnych a zábavných konglomerátov na svete. Seriál sleduje ich životy po tom, čo sa starnúci otec rozhodne zo spoločnosti odstúpiť a jeho potomkovia zvažujú svoju budúcnosť. Satirická dráma o moci, politike, peniazoch a rodine, odohrávajúca sa v New Yorku, sa už o pár dní vráti s treťou sériou.

Za dve predchádzajúce pozbierali tvorcovia hneď niekoľko televíznych cien, takže by malo ísť o jednu z televíznych udalostí tejto jesene. Ak ste teda Boj o moc ešte nezačali sledovať, je najvyšší čas.

Invázia (od 22. októbra, Apple TV+)

Desaťdielna Invázia sa, ako už názov napovedá, točí okolo príchodu mimozemšťanov na našu planétu. Príbeh bude sledovať očami niekoľkých postáv na rôznych kontinentoch, v hlavnej úlohe sa predstaví charizmatický Sam Neill, známy napríklad z Jurského parku. Séria sa pýši veľkorysým rozpočtom okolo 200 miliónov dolárov.

Reklama

Dexter: New Blood (od 7. novembra, Showtime)

Seriál o „dobrom“ masovom vrahovi, ktorý zabíja len zloduchov, patril k veľkým televíznym hitom na začiatku milénia. Záver (pôvodne) finálnej ôsmej série však divákov rozladil, čo sa teraz pokúsia tvorcovia napraviť pokračovaním s podtitulom Nová krv. Odohráva sa desať rokov po udalostiach Dextera a v traileri ukazuje hlavného hrdinu, ako žije pod cudzou identitou v malom meste Iron Lake.

Koleso času (od 19. novembra, Amazon Prime Video)

Jeden z najambicióznejších fantasy seriálov súčasnosti. Koleso času stavia na úspešnej predlohe Roberta Jordana, hlavnú rolu má Rosamund Pike a nakrúcalo sa v pražských Letňanoch. Produkcia tam za 163 filmovacích dní utratila asi 79 miliónov eur. Prvá séria bude mať osem epizóod a už sa chystá aj druhá.

Hawkeye (od 24. novembra, Disney+)

Prísun nových seriálov ze sveta Marvelu sa nekončí, Hawkeye však na seba púta veľkú pozornosť. Hlavnou postavou je lukostrelec Hawkeye (Jeremy Renner), ktorému ide po krku špiónka a asasínka Yelena (Florence Pugh). Treťou veľkou hviezdou bude Hailee Steinfeld v postave avengerky Kate Bishop. Šesťdielna séria vyvrcholí na konci roka.

Zaklínač, 2. séria (od 17. decembra, Netflix)

Jeden z hlavných tromfov Netflixu sa vráti vo vianočnom období s ďalším príbehom zaklínača Geralta, zabijaka monštier v podaní Henryho Cavilla, podľa kníh poľského spisovateľa Andrzeja Sapkowského. Fanúšikovia dúfajú, že oproti prvej sérii bude na tej druhej vidieť vyšší rozpočet a prehľadnejšie preskakovanie v rámci jednotlivých časových línií.

Článok pôvodne vyšiel na Forbes.cz, autorom je Tom Procházka.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?