Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
11. septembra 2020

Medzinárodná developerská spoločnosť CTP Group pôsobí na trhu už od roku 1998. Svoj prvý industriálny park postavila v Humpolci a dnes pôsobí v 7 krajinách CEE trhu a prenajíma viac než 5,5 milióna metrov štvorcových priestorov. „Naše ciele sú ambiciózne a nemyslíme pritom len tie biznisové, ale aj ekologické,“ hovorí regionálny riaditeľ Stanislav Pagáč.

Spoločnosť CTP Group sa primárne zameriava na výstavbu industriálnych parkov v strednej a východnej Európe. V metropolách sa zas CTP sústreďuje na mestské biznis parky, ktoré okrem moderného priestoru pre prácu ponúkajú aj dostatok zelene na relax. Spoločnosť má dnes v portfóliu takmer sto ukončených projektov a ďalších 146 je v prípravných fázach. Konkrétne na Slovensku ide o projekty v šiestich lokalitách.

Regionálny riaditeľ CTP group, Stanislav Pagáč. Zdroj foto: Archív klienta

Prispôsobené potrebám klienta

Všetky projekty spoločnosti CTP majú spoločnú jednu vec – sú navrhnuté a prispôsobené klientovi presne podľa jeho potrieb. Či už ide o výber lokality, developerské aktivity alebo aj nábor a zaškolenie zamestnancov. Pri odovzdaní projektu to však nekončí, pretože spoločnosť svoje parky naďalej prevádzkuje a prenajíma. „Týmto spôsobom poskytujeme klientom dlhoročný servis v rámci správy a údržby nehnuteľnosti. Dokonca im vieme pomôcť v prípade expanzie. Sme tu pre nich a vieme tak zabezpečiť čo najlepšie fungovanie priestoru pre ich podnikanie,“ hovorí Pagáč.

Zdroj foto: Archív klienta

Trvalo udržateľné podnikanie

Práve táto myšlienka nadväzuje na základnú filozofiu firmy, ktorá je úzko spätá s udržateľnosťou. „Plne si uvedomujeme environmentálny dopad našich aktivít, a preto staviame energeticky nenáročné stavby a vyvíjame rôzne aktivity v rámci spoločenskej zodpovednosti,“ vysvetľuje Pagáč. Medzi nich patrí napríklad obnova 100 hektárov lesov v Českej republike či záväzok stať sa do roku 2023 uhlíkovo neutrálnou spoločnosťou.

Všetky budovy od developera CTP navyše disponujú takými materiálmi a technológiami, ktoré zabezpečujú energetickú nenáročnosť a vysoký užívateľský štandard. „Sme navyše prvým európskym developerom, ktorý v portfóliu vlastní len priemyselné budovy s certifikátom BREEAM. Ide o najstarší a svetovo najrozšírenejší certifikačný́ systém v oblasti udržateľnosti budov,“ dodáva Pagáč.

Zdroj foto: Archív klienta

Smelé plány do budúcna

Spoločnosť CTP Group v súčasnosti vlastní zhruba šesť miliónov metrov štvorcových priestorov a do roku 2023 toto číslo vzrastie na 10 miliónov. Okrem samotnej expanzie čakajú firmu aj iné ciele. „V rámci transformácie na uhlíkovo neutrálnu spoločnosť vyvíjame množstvo aktivít. Napríklad všetky naše staršie budovy postupne rekonštruujeme, aby sme znížili ich energetickú náročnosť. V brnianskom biznis komplexe Špilberk sme navyše spustili pilotný zero-waste projekt, v rámci ktorého chceme znížiť produkciu odpadu z 300 ton ročne na 55 ton. Sú to všetko ambiciózne ciele, no veríme, že sa nám ich podarí splniť,“ uzatvára Pagáč svoje rozprávanie.