3. decembra 2021

Inšpirácia v podobe Osobnosti roka, ako rozmýšľajú významní slovenskí a českí filantropi či tipy na (netradičné) darčeky pod vianočný stromček. Decembrové vydanie vás na 212 stranách prevedie pozoruhodnými podnikateľskými príbehmi stále mladých zakladateľov, ktoré vyústili do úspešných predajov firiem globálnym gigantom. Ukážeme, že o úspech sa dá podeliť vo veľkom, no pomôcť možno aj v menšom meradle. A pripomenieme, že nás čaká nový rok – a s ním snáď i nové cestovateľské sny.

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa decembrový magazín oplatí prečítať:

Komorník pod novou značkou

Zakladateľ aplikácie Slido Peter Komorník.
Peter Komorník. Foto: Miro Nôta

Príbeh Slido, firmy, ktorá sa presadila vo svete konferencií ako online riešenie na lepšiu a efektívnejšiu komunikáciu účastníkov a mení aj spôsob, akým si ľudia vymieňajú informácie vo veľkých firmách, sa tento rok opäť posunul. Jeho zakladateľ Peter Komorník spolu s ďalšími investormi firmu predali americkému koncernu Cisco. Ľudia vo firme aj Komorník sám však pokračujú v ďalšom budovaní produktu, ktorý už využil aj Elon Musk. Komorník reprezentuje generáciu slovenských zakladateľov medzinárodne úspešných startupov a je našou Osobnosťou roka.

Veľmi osobná investícia

Katarína a Ondřej Vlčkovci venovali na charitu 1,5 milióna českých korún.
Katarína a Ondřej Vlčkovci. Foto: David Turecký

Manželia Vlčkovci (Ondřej je šéf globálne úspešnej českej antivírusovej spoločnosti Avast a jeho manželka Katarína, pochádzajúca z Bratislavy, je lekárka) sa s plným nasadením pustili do podpory detskej paliatívnej starostlivosti. Na tento účel vyčlenili 1,5 miliardy českých korún (takmer 60 mil. eur), najväčšiu sumu v dejinách českej dobročinnosti. Vo veľkom rozhovore rozoberajú, ako k tejto aktivite pristupujú.

Reklama

Zmiešané pocity

Slovák Tomáš Halgaš predal voj startup Sphere Twitteru.
Tomáš Halgaš. Foto: Miro Nôta

Slovák Tomáš Halgaš vytvoril s kamarátom z Oxfordu Nickom D’Aloisiom (ten už ako 17-ročný predal svoj prvý startup za 30 miliónov dolárov) četovaciu aplikáciu Sphere zameranú na komunity ľudí rôznych záujmov. V októbri prišla správa, že ju predali Twitteru a začlenili sa aj s tímom 20 ľudí pod globálnu sociálnu sieť. Halgaš vo veľkom rozhovore hovorí nielen o tomto kroku, ale aj o budúcnosti sociálnych médií a vzťahu k digitálnemu svetu.

Milota a jej fotografie

Legendárna slovenská fotografka a pedagogička Milota Havránková.
Milota Havránková. Foto: Miro Nôta

Milota Havránková je legendárna slovenská fotografka a pedagogička. V Galérii mesta Bratislavy v novembri na vernisáži novej výstavy hovorila s redaktorkou Martinou Jurinovou nielen o tom, čo robí fotku dobrou.

Kam budeme cestovať

Phuket. Ilustračné foto: Unsplash

Zatiaľ to na výraznejšie uvoľnenie cestovania nevyzerá, no budúci rok už môže priniesť zmenu, odkazujú z vyhľadávačov leteniek Pelikan a Kiwi. Dúfajú v otvorenie žiadaných ázijských destinácií i ostrovov v Karibskej oblasti. Druhý, zimný pohľad na cestovanie, prináša náš decembrový prehľad najväčších slovenských lyžiarskych stredísk a toho, ako sa pripravujú na sezónu – o ktorej dúfajú, že bude.

Nech sa vám decembrový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob. Poštovné je na nás.