Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
13. júla 2021

Crypton Digital, SE vydala vlastnú kryptomenu Wexo DeFi Token. Podľa zakladateľov Milana Božika a Petra Mariša odzrkadľuje hodnotu spoločnosti.

„Ako akcie na akciovom trhu, aj tokeny a kryptomeny na kryptomenovom trhu môžu reálne zobrazovať hodnotu spoločnosti,“ hovorí Milan Božik, CEO spoločnosti. Prvý slovenský token vníma ako odraz ich napredovania. Ambíciou spoločnosti je prostredníctvom kryptomeny Wexo DeFi Token najmä budovať kvalitnú infraštruktúru Crypton Digital a poskytovať dlhodobé užívateľské výhody.

„Prostredníctvom tokenizovanej ekonomiky dokážeme šíriť naše podnikanie do celého sveta. Wexo token nám pomáha otvárať dvere do tých krajín, kde chceme podnikať,“ vysvetľuje Peter Mariš, CMO. Na trhu je podľa neho mnoho kryptomien, ktoré v pozadí nemajú žiadne technológie, zamestnancov, klientov a neponúkajú služby. „V tom sa náš token líši. Čím bude mať produkt viac služieb, klientov a bude hodnotnejší, tým by sa mala jeho hodnota z dlhodobého hľadiska zvyšovať,“ dodáva Peter Mariš.

Kvalitná kryptomena by mala mať za sebou technologický fundament, ktorý ju posúva vpred. Zdoj foto: Crypton Digital

Kvalitná kryptomena stojí na technologickom základe

O Wexo DeFi Token prejavili záujem ako prví klienti Crypton Digital a Wexo a doteraz sa predalo 5,3 mil. tokenov. Podľa Milana Božika je vidieť, že ľudia na Slovensku a v strednej Európe poznajú kryptomenový trh a majú s ním skúsenosti. Tokenizácia spoločnosti sa bude postupne adaptovať a je pravdepodobné, že práve startupy budú takto získavať kapitál,“ hovorí Božik. 

Je dôležité rozlišovať medzi špekulatívnou a kvalitnou kryptomenou. Tá kvalitná by mala mať za sebou technologický fundament, ktorý ju posúva vpred. Napríklad na projekte Wexo dnes pracuje viac ako 40 ľudí z interného a externého tímu Crypton Digital. „Vždy je to o tom, akú hodnotu prinášate, taký úspech získavate,“ hovorí Peter Mariš. Wexo token je podľa neho doplnkom k Wexu, ktorý prináša výhody spojené s využívaním služby a rastom projektu. 

Kryptomeny by mal poznať každý 

Kryptomeny budú o pár rokov bežnou súčasťou nášho života. „Vo svojom portfóliu by ich mal mať každý investor,“ hovorí Milan Božik. Podľa neho obavy majú väčšinou tí, ktorí kryptomeny nepoznajú dostatočne. „V Crypton Digital klientom predstavujeme kryptomeny ako investíciu na niekoľko rokov. Pri spätnom pohľade vidíme, že niektoré mali hodnotu jedného pečiva, iné ani neexistovali.“

Crypton Digital ponúka aj webináre z oblasti kryptomien, pomocou ktorých chce ukázať výhody kryptomenového sveta. Za štyri roky svojho fungovania má už vyše 8 000 užívateľov a od roku 2018 môžu klienti nakupovať kryptomenové portfólio, alebo šetriť v kryptomenách od 50 eur mesačne.