31. januára 2020

Portugalská futbalová hviezda Cristiano Ronaldo v stredu špeciálnou foto-sekvenciou na Instagrame oslávil prekonanie 200-miliónovej hranice počtu sledovateľov.

„Wow, 200 miliónov!!! Vďaka každému jednému z vás, že so mnou každý deň zdieľate túto cestu!” – napísal 34-ročný športovec pod svoj príspevok.

Útočník Juventusu Turín je vôbec prvý človek, ktorý na tejto platforme dosiahol tak vysoký počet fanúšikov. Na druhom mieste za ním nasleduje speváčka Ariana Grande s viac ako 173 miliónmi sledovateľov. Jediný iný účet na Instagrame s viac sledovateľmi ako má Ronadlo, je Instagram samotný s počtom 330,6 miliónov.

Podľa nedávneho rebríčka magazínu Forbes zinkasuje Ronaldo na Instagrame za každý platený príspevok takmer milión amerických dolárov a je tak najlepšie zarábajúca celebrita z pohľadu výnosov súvisiacich s Instagramom. Ročne si takto Ronaldo privyrobí až 47,8 milióna dolárov. Za ním nasleduje argentínsky futbalista Lionel Messi s príjmom z instagramových aktivít na úrovni 23,3 milióna dolárov.

Heather Leighton je prispievateľka Forbes US a píše o sociálnych médiách.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk