Tento článok je PRestige. Čo to znamená?
1. júla 2021

Oblečenie značky CityZen je prelomové, plne recyklovateľné a vzniká pod Tatrami. Traja kamaráti vynašli tričká, na ktorých nie je vidieť pot a odolajú špine.

Písal sa rok 2018, keď sa traja kamaráti rozhodli urobiť radikálny krok – otvorili si vlastný biznis a prišli s revolučným nápadom. Jeden z nich opustil svoju prácu, aby sa mohol naplno venovať rozvoju firmy.

Za CityZen stojí trojica kamarátov Pavel Hrstka, René Němeček a Martin Burkoň (zľava). Zdroj foto: CityZen

Celkovému vzniku značky CityZen® predchádzala vízia, o ktorej sa kamaráti často bavili večer pri pive po futbalových zápasoch. Ich cieľom bolo vyrobiť tričko, ktoré bude mať také vlastnosti, aké nemá žiadne iné na svete – nebude na ňom vidieť pot, po celom dni nosenia nebude zapáchať, odolá špine a neprepustí žiadne tekutiny, ako je voda, červené víno či káva. 

Trik je v tričku

Partia kamarátov vedela, že potiť sa je zdravé a pre telo životne dôležité. Vedeli však tiež, že na oblečení je pot nepríjemný a nevyzerá dobre. Majiteľom značky CityZen® sa tak po 15 rokoch vývoja, niekoľkých omyloch a balení objednávok na vianočne prestretom stole u jedného zo zakladateľov, podarilo vynájsť tú správnu technológiu.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by CityZen (@cityzenwear)

Technológia spočíva v špeciálnej úprave bavlny, pričom na jej kvalite si dávajú extra záležať. Svoj prelomový nápad, s ktorým doposiaľ neprišla iná firma na svete, si nechali patentovať a za tri roky od vzniku firmy ním dobyli česko-slovenský trh.

Revolučné tričká časom doplnili o pánske a dámske polokošele, antibakteriálne boxerky či elegantné pánske košele.

Produkty CityZen sú šetrné k ľudskému telu i prírode. Sú bezropové a 100-percentne recyklovateľné. Zdroj foto: CityZen

Výroba v srdci Slovenska

Unikátna výroba vzniká pod našimi Tatrami. „Nadväzujeme na odevnú tradíciu bývalého Československa, ktorá sa preslávila vysokou kvalitou a unikátnosťou. Naše produkty sú však šetrné k ľudskému telu i prírode. Sú bezropové, 100-percentne recyklovateľné, čo znamená, že nie sú vyrobené z umelých vláken, ale zo špičkovej kvalitnej bavlny,“ vraví Pavel Hrstka, spoluzakladateľ CityZen®.

Dodáva, že zo začiatku na Slovensku šili len špeciálne upravené goliere na polokošele, pred časom pod Tatry presunuli aj výrobu ďalších produktov.

Technológia, za ktorou stojí partia kamarátov – René Němeček, Pavel Hrstka a Martin Burkoň –, šetrí vodu, energiu a podlieha legislatíve EU REACH. Špeciálna úprava bavlny zaručí, že človeka zbaví nepríjemných fľakov od potu na oblečení, zníži prirodzený telesný zápach, no rovnako sa na povrchu trička nezachytí špina či voda – po tričku iba skĺznu.

Získajte unikátne dámske alebo pánske tričko CityZen ako darček k predplatnému Forbes. Čítajte exkluzívny obsah z magazínu Forbes po celý rok a užite si leto s tričkami od CityZen. Viac info nájdete tu.