7. mája 2021

Napriek slnečným dňom, ktoré nás čakajú, sa oplatí mať v zásobe tipy na nové filmy a seriály. Vybrali sme preto očakávané novinky Netflixu, HBO aj Apple TV. Niektoré z nich už nájdete na streamovacích platformách, na iné si musíte niekoľko dní či týždňov počkať. Čo odporúčame pozerať v máji?

The Woman In The Window

dostupné: 14. mája (Netflix)

Film z produkcie Netflixu mal byť uvedený do kín ešte v roku 2019, napokon však na streamovacej platforme vychádza až koncom budúceho týždňa. Psychologický thriller sleduje psychologičku Annu Fox (Amy Adams), ktorá je uväznená doma pre svoju agorafóbiu. Posadnutosť novými susedmi jej však nedá spať a stane sa svedkom brutálneho zločinu, ktorý videla z okna. Ako to dopadne?

The Sons of Sam: A Descent into Darkness

už dostupné (Netflix)

Reklama

Kriminálny dokument je inšpirovaný skutočnými udalosťami a sústreďuje sa na prácu novinára Mauryho Terryho, pre ktorého sa stal prípad takzvaného Samovho syna až obsesiou. Terry bol presvedčený, že odsúdený sériový vrah David Berkowitz bol súčasťou dobre organizovanej sekty satanistov. Ako tento príbeh vykresľuje nový dokument? Na Netflixe je k dispozícii od 5. mája 2021.

Príbeh služobníčky, 4. séria

už dostupné (HBO GO)

Nová séria populárneho seriálu mala byť zverejnená ešte minulý rok, jej nakrúcanie však prerušila pandémia koronavírusu. Seriál je natočený podľa románu Príbeh služobníčky od kanadskej spisovateľky Margaret Artwood a jeho hlavnou postavou je Offred, ktorá je ako jedna z mála žien v republike Gileád plodná. Preto je nútená k sexuálnemu otroctvu s cieľom znovu zaľudniť svet. Novú sériu, ako aj tie predošlé, nájdete na platforme HBO.

Money, Explained

dostupné: 11. mája (Netflix)

Minisériu dokumentárneho bloku Explained sme vám už odporúčali. Séria vznikla v spolupráci s portálom Vox a skladá sa z krátkych, prevažne 20-minútových dielov, z ktorých každý rozoberá inú tému. Pripravujú však aj špeciálne niekoľkodielne epizódy zamerané len na jednu tému, na ktorú sa pozrú hlbšie. Tentokrát to bude o peniazoch. Tri epizódy sa pozrú na peniaze vo všeobecnosti, no budú sa venovať aj kreditným kartám, systému pôžičiek či podvodom.

Viktoriánky

už dostupné (HBO GO)

Nový seriál HBO je zasadený do Londýna počas vládnutia kráľovnej Viktórie. Mesto sužujú Dotknutí – ľudia, u ktorých sa náhle prejavili nadprirodzené schopnosti. Ide najmä o ženy, ktoré sú vďaka nim okúzľujúce, ale niektoré aj veľmi znepokojivé. Hlavné postavy, mladá geniálna vynálezkyňa  Penance Adair (Ann Skelly) aj staršia tajomná vdova Amalia True (Laura Donnelly) im poskytujú útočisko, keďže sa ocitajú na okraji spoločnosti.

Love, Dead & Robots, 2. séria

dostupné: 14. mája (Netflix)

Seriál, ktorý po dvojročnej prestávke uvedie na Netflixe svoju druhú sériu, je kompiláciou krátkych filmov o láske, smrti a o robotoch. Žáner a prevedenie jednotlivých dielov sa líši, ako napríklad pri seriáli Black Mirror, a nájdete medzi nimi napríklad sci-fi, horor aj čiernu komédiu. Každý príbeh zároveň prináša isté posolstvo.

Army of the Dead

dostupné: 21. mája (Netflix)

Akčný film Zacka Snydera sa odohráva v Las Vegas, ktoré je zaplavené zombíkmi. Skupina nájomných zabijakov sa vydá do zóny v karanténe, aby uskutočnila najväčšiu lúpež svojho života. Ak máte radi akčné filmy, toto môže byt niečo pre vás.

Reklama

Lucifer, 5. séria

dostupné: 28. mája (Netflix)

V auguste priniesol Netflix prvú časť 5. série kriminálneho fantasy seriálu Lucifer. Ďalšie diely zverejní koncom mája. Hlavnou postavou seriálu je Lucifer Morningstar (Tom Ellis), ktorý opúšťa svoju pozíciu pána pekiel a vydá sa hľadať nový život do Los Angeles. Vedie tam nočný klub a stáva sa poradcom tamojšej polície. Ak ste seriál nevideli a hľadáte zaujímavú „oddychovku“, odporúčame ho.

Trying, 2. séria

dostupné: 21. mája (Apple TV+)

Britský komediálny seriál uviedol svoju prvú sériu na Apple TV v máji minulého roka. Hlavný dej sa točí okolo páru Nikki a Jasona, ktorí túžia po dieťati. Keďže ho mať nemôžu, rozhodnú sa pre adopciu. Ešte predtým však potrebujú schválenie od adopčnej komisie, s čím súvisí množstvo prekážok.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?