23. januára 2021

Plány na dovolenku sú pre pandémiu koronavírusu zatiaľ stále v nedohľadne, no vďaka technológiám môžeme navštíviť takmer akékoľvek miesto na planéte. Virtuálne prehliadky múzeí, miest, kultúrnych pamiatok či prírodných krás sú čoraz populárnejšie. Na svoje si prídu aj milovníci záhad a tajomstiev. Tak čo, spríjemníte si čakanie niektorým z našich tipov?

Hlavné mestá Škandinávie 

3. február 

Bývalý prístav a rybný trh Nyhavn je jednou z najznámejších častí Kodane. Foto: Unsplash

Škandinávia nie je len región, je to architektúra, životný štýl, postoj k prírode, k elegantnému dizajnu. Virtuálna prehliadka sa sústredí na tri hlavné mestá: Oslo, Kodaň a Štokholm. Obdivovať môžete aj vikinské lode či slávnu sálu, kde sa odovzdávajú Nobelove ceny. Odkaz na podujatie nájdete TU.

Tajomstvá Orient Expressu

17. február

Luxus na kolesách – slávny Orient Express má nasledovníkov aj dnes. Foto: FB/Venice Simplon-Orient-Express

Nebude to len obyčajná prehliadka, ale napínavá hra. Počas tohto virtuálneho podujatia sa stanete detektívom, ktorý nastúpi na Orient Express v Paríži a má sa dostaviť do Bukurešti, aby vyriešil záhadu, na ktorú bol najatý. To ešte netuší, že o tajomstvá nebude núdza ani počas cesty slávnym vlakom. Jeden z pasažierov bol zavraždený a vy musíte prísť na to, kto je vrah. Odkaz na podujatie TU.

Reklama

Krásy divokého Islandu

4. marec

Krajina gejzírov, vodopádov a sopiek – Island. Foto. Unsplash/Lucas Vodel

Režisér Dustin Yuill sľubuje previesť návštevníkov virtuálnej prehliadky juhozápadnou časťou ostrova. Od hlavného mesta Reykjavík až po Modrú lagúnu uvidíte ľadovce, gejzíry, vulkány, posun tektonických platní, pieskové pláže a veľa iného. Odkaz na podujatie nájdete TU.

Švajčiarsko – Luzern a Alpy 

9. marec

Švajčiarsky Luzern má neopakovateľné čaro. Nájdete tu aj najstarší krytý drevený most v Európe – Kaplnkový most. Foto: Unsplash/Jovana Askrabic

Keď sa povie Švajčiarsko, predstavíme si čokoládu, syr, hodinky, monumentálne hory. Na tejto virtuálnej prehliadke sa však organizátori rozhodli zamerať na krásy prírody, jazerá aj historické miesta. Jedným z príkladov, ktorý ponúka toto všetko, je mesto Luzern. Obklopené krásnymi horami s výhľadom na jazero. Odkaz na podujatie nájdete TU.

Barcelona podľa Antoniho Gaudího 

25. jún

Casu Batlló od Antoniho Gaudího ročne navštívia státisíce turistov. Foto: Unsplash/Amal Bourkhis

Prehliadka Barcelony sa uskutoční presne v deň nedožitých 169. narodenín fenomenálneho architekta Antoniho Gaudího. Organizátori sľubujú komentovanú prehliadku najznámejších stavieb Barcelony, ale aj architektonický výklad známych Gaudího projektov ako Park Güell, Casa Milà, Casa Batlló a, samozrejme, stále nedokončenú baziliku Sagrada Família. Odkaz na podujatie TU.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?