14. júla 2021

Pracovať pre Teslu či SpaceX je určite snom mnohých. Ak sa vám pošťastí, že sa dostanete na pohovor priamo pred zakladateľa oboch spoločností Elona Muska, mali by ste sa pripraviť predovšetkým na jednu otázku.

Miliardár a technologický podnikateľ pred rokmi na Svetovom vládnom summite v Dubaji odhalil, akú otázku kladie v podstate všetkým, ktorí pre neho chcú pracovať.

„Povedzte mi svoj životný príbeh a rozhodnutia, ktoré ste na svojej doterajšej ceste urobili a prečo. A tiež mi popíšte najťažšie problémy, na ktorých ste pracovali, a ako ste ich vyriešili,“ uviedol Musk a dodal, že táto otázka je preňho veľmi dôležitá.

Nezabudnite na detaily

„Ľudia, ktorí naozaj vyriešili daný problém, presne vedia, ako dospeli k riešeniu a poznajú aj malé detaily,“ vysvetľoval Musk. A dodal, že tí, ktorí len predstierajú, že problém vyriešili, opisujú len jednu úroveň problému a zaseknú sa v nej.

Ak by ste sa teda náhodou dostali na pohovor až pred Muska, už viete, okolo čoho sa bude váš rozhovor aspoň sčasti točiť. Otázka však môže byť inšpiráciou aj pre majiteľov firiem či HR manažérov, ktorí hľadajú do svojho tímu tých najlepších pracovníkov.

Reklama

Vypočujte si rozhovor s Elonom Muskom na Svetovom vládnom samite v Dubaji (pasáž o výbere ľudí sa začína v čase 30:30):

Článok vyšiel na Forbes.cz.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?