7. marca 2021

Túžite odcestovať na súkromný tropický ostrov, kde by ste celé dni pozorovali korytnačky, plameniaky, venovali sa vodným športom a užívali si špičkové jedlo? A bonusom by boli chladničky plné Veuve Clicquot popri pláži? Tu je aktuálny prehľad luxusných rezortov, kde si môžete užiť relax v súkromí, obklopení len azúrovým morom. Niektoré destinácie dokonca otvorili iba nedávno. 

Prvou takou je Ithaafushi-The Private Island na Maldivách. Len trojhektárový súkromný ostrovček pri Waldorf Astoria Maldives Ithaafushi otvorili počas tejto zimy.

FOTO: WALDORF ASTORIA

Leží 40 minút jachtou alebo 15 minút hydroplánom od letiska v Male. Nájdete tu vilky nad vodou či pri pláži a osobnú concierge, ktorá vybaví celú ponuku vodných športov. Šéfkuchár vám navarí na želanie, alebo si môžete odskočiť do reštaurácie na hlavnom ostrove, napríklad do podniku, ktorého menu zostavil šéfkuchár michelinskej reštaurácie Burnt Ends zo Singapuru.

Ale treba si dávať pozor, keďže úroveň rozšírenia Covid-19 je aktuálne veľmi vysoká. Kto na to nemá chuť, môže sa radšej nechať odviezť loďou na piesočnú lavicu uprostred oceánu na večeru pri západe slnka.

Four Seasons Maldives Private Island Voavah

FOTO: FOUR SEASONS HOTELS

Na Maldivách ešte zostaneme. Tento dvojhektárový ostrovček pre sedem ľudí sa nachádza v biosférickej rezervácii UNESCO Baa Atoll, jednom z najbohatších koralových útesov sveta. Žije tu raja manta a veľké korytnačky kareta obrovská a pravá.

Reklama

Hostia si môžu vybrať z dvoch víl na pláži alebo dvoch izieb a stará sa o nich 25 ľudí. Je tu aj menšia, 18-metrová jachta na plavby po atoloch a na susednom ostrove, vzdialenom len 20 minút, ponúka šéfkuchár viacero medzinárodných dobrôt, ktoré ulahodia vašim chuťovým pohárikom.

Aerial BVI na Britských panenských ostrovoch

FOTO The Aerial BVI

Aj toto je nový rezort, ktorý otvára v marci. Umiestnený je na Buck Islande, 17-hektárovom ostrove pri východnom pobreží Tortoly. Päť obydlí sa má prispôsobiť prostrediu, postavili ich z prírodného dreva a vyťaženého kameňa.

Wellness poradcovia pomôžu hosťom dosiahnuť lepšiu životnú rovnováhu vďaka meditácii, imunoterapii, joge a ďalším cvičeniam. Jedlo sa ponúka vždy v duchu hesla „farm to table“ a pochádza z ostrova alebo z blízkeho okolia.

Moskito Island

FOTO: VISUAL EYE

Druhý ostrov miliardára Richarda Bransona na Britských panenských ostrovoch, kde má s rodinou prechodný pobyt, sa naplno otvára na jar, ale jeho rodinné sídlo – tri vily – sú otvorené na prenájom. Vily inšpirované členmi rodiny sú kombináciou balijskej a karibskej architektúry v záplave paliem.

Nechýbajú tu moderné prvky ako výťahy a špičkové ozvučenie. A čo aktivity na 50-hektárovom ostrove? Tenis, kite surfing, potápanie, katamarany. Špičkové jedlo sa podáva na pláži, pri lodnom pavilóne či pri niektorom zo soľných jazier.

Necker Island

FOTO: VISUAL EYE

Toto je pôvodný Bransonov súkromný ostrov, dve míle od Moskito. Nedávno ho po dvojročnej prestávke pre poškodeniu hurikánom Irma znovu otvorili. Je vyhľadávaným miesto celebrít už od 80. rokov (v posledných rokoch sa zviditeľnil najmä návštevou exprezidenta Obamu s manželkou, ktorí si s Bransonom zmerali sily v kitesurfingu).

Ostrov predstavuje štandard luxusu: pri chodníkoch po 30 hektárovom ostrove sú pripravené v chladničkách stohy fliaš Veuve Cliquot, množstvo vybavenia pre vodné športy a všetko zdobí krásny balijský dizajn. Počas rekonštrukcie pridali viacero bazénov.

andBeyond Mnemba Island, Zanzibar

FOTO STEVIE MANN

Do tohto rezortu sa dostanete po jazde cez ostrov a 15-minútovej plavbe. Keď už ste tam, dojem z odľahlosti a nedotknutosti je parádny. Dáte si dole topánky a užijete si prechádzku po mäkkej pláži (tento súkromný ostrov je z piesku a chodí sa tu naboso).

Ostrov je maličký, menší ako míľa, a je tu 12 rustikálnych chyžiek z palmových listov medzi tropickým lesom a bielym pieskom. Hoci to vyzerá prosto, služby sú tu sofistikované, osobní komorníci vybavia potápanie, pozorovanie korytnačiek, plavby pri západe na tradičnej plachetnici dhau.

Sweet Bocas

FOTO SWEET BOCAS

Opäť svetové dedičstvo UNESCO, šesťhektárový ostrov v súostroví Bocas del Toro na severozápade Panamy je ultimátna „zašíváreň“. Hlavnou stavbou je pestrofarebná drevená vila so siedmimi spálňami na pylónoch z vody, pripojená k ostrovu úzkym chodníčkom.

Na kraji ostrova je ďalšia budova s telocvičňou a bazénom, vôkol tyrkysový Karibik. Dá sa ísť na rybačku, surfovať, potápať, hrať tenis, meditovať či cvičiť joga. Jedlá dorábajú z ingrediencií z ostrova aj z mora. Po večeri sa na mori premietajú filmy a je sa zmrzlina.

North Island, Luxury Collection Resort, Seychely

FOTO NORTH ISLAND

Nedávna kúpa Marriott International’s Luxury Collection – tento väčší (200-hektárový ) ostrov ponúka tak luxus, ako aj ekologický pokrok a ochranu prírodných zdrojov. Natrafíte tu na veľké korytnačky, ako sa motajú v piesku.

Jedenásť víl z prírodných materiálov z ostrova vyzdobených miestnymi artefaktmi a pestrými dizajnérskymi kúskami. Menu je medzinárodné aj miestne, napríklad kreolské curry.

Seychely sú prvou destináciou, ktorá povolila hosťom očkovaným obomi dávkami schválených vakcín pricestovať bez karantény alebo testu. Musia akurát zostať v niektorých vybratých hoteloch, North Island patrí medzi ne.

Cayo Espanto

FOTO CAYO ESPANTO

Súkromný ostrov pri Belize je 15 minút od slávneho miesta na potápanie a druhého najväčšieho koralového útesu na svete. Sú tu teda samí „šnorchlisti“, potápači a rybári, ktorí sa chystajú na albuly (bonefish).

Ostatní sa plavia na katamaranoch alebo plážach pri siedmich vilách.

Autorka článku Laurie Werner píše na Forbes.com o luxusnom cestovaní a jedle.

Reklama

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?