18. septembra 2021

Ťažko nájdete dom s prestížnejším celebritným „rodokmeňom“. Red Oak Manor, súčasť portfólia nehnuteľností oscarového herca Leonarda DiCapria, bol v minulosti aj majetkom elektronického hudobníka Mobyho. Dom v tudorovskom štýle v oblasti Los Feliz Oaks pri Los Angeles od neho kúpil Di Caprio pred tromi rokmi.

Bol to práve Moby, kto priestory zrekonštruoval a citlivo upravil. Spevák, skladateľ a DJ dom z roku 1926 prerobil, zachoval však mnoho pôvodných architektonických detailov. Pozrite sa, čo všetko tento dom skrýva.

Ktovie, koľko slávnych ľudí prešlo týmito červenými dverami. Foto: Forbes USA, Hilton and Hyland

História v modernom podaní

Keď prejdete vonkajšou bránou, prídete k dverám nalakovaným v atraktívnom červenom odtieni s miernym oblúkom. Zdobia ich sklenené intarzie. Tradičný dom, inšpirovaný tudorovským štýlom z roku 1926, má vysoké stropy a originálne architektonické detaily.

Široká vstupná hala s drevenou podlahou a bielymi stenami sa otvára na podestu a schodisko. Klenutý strop pokračuje v línii predných dverí. Moby presvetlil a prevzdušnil veľkorozmerné miestnosti s vysokými stropmi a posunul ich k modernejšej estetike.

Mierne klenutý strop obklopuje obývačku, v ktorej sa nachádza jeden z troch kozubov. Panel okien vytvára na jednej strane miestnosti výklenok. V jedálni sa nachádza kozub, ktorý sa akoby otvára na podlahu. Umelecky vyrezávaný plášť v bielej k nemu priťahuje pohľady.

Reklama
Zdobený kozub hravo nahradí aj televíziu. Foto: Forbes USA, Hilton and Hyland

Izbám kraľuje biela

„Mediálna“ izba, ktorá je aj obývačkou, má vstavané skrine a vysoký strop. Z izby sa vstupuje do vonkajšieho obývacieho priestoru so schodiskom, ktoré vedie k bazénu a kúpeľom. Biela kuchyňa s jedálňou ponúka otvorenú špajzu a stredový ostrov s umývadlom. Ďalšie umývadlo je vo výklenku, takže riad môžete umývať s výhľadom do záhrady. Francúzske dvere vedú von na patio.

Na poschodí sú dve hlavné suity, obe s mramorovými kúpeľňami, klenutými stropmi a veľkým priestorom na šatníky. Jeden zahŕňa podkrovný priestor, ktorý môže fungovať ako študovňa alebo štúdio jogy. Na tomto poschodí sú tiež ďalšie dve spálne a terasa. Takéto klenuté stropy zdobia jednu z piatich spální v dome.

Dokonalé súkromie

Na nižšom poschodí je flexibilný priestor, ktorý možno využiť ako telocvičňu, kanceláriu alebo sklad. K dispozícii je tiež hosťovská izba – so skrytým vchodom do kúpeľne a parnej sauny. Celkom je v dome päť spální a osem kúpeľní. Spálňa s gaučom a obložením z červeného duba má hrejivú atmosféru.

Dom chránia živé ploty a stromy. Z jedálne sa môžete tiež priamo presunúť von na terasu. Veľké stromy tienia bazén, rohový pozemok je z veľkej časti izolovaný.

Raňajky v jedálni alebo na terase? Foto: Forbes USA, Hilton and Hyland

Leo si ešte má z čoho vyberať

Dom, situovaný vo štvrti Los Feliz Oaks na Red Oak Drive 5509, ponúka za 5,75 milióna dolárov agent Brett Lawyer z Hilton and Hyland.

Nie je to prvýkrát, čo držiteľ Oscara za film Revenant „vylepšil rodokmeň“ nejakého domu. V roku 2014 kúpil DiCaprio nehnuteľnosť Palm Springs Midcentury Modern, postavenú pre zosnulú speváčku a televíznu moderátorku Dinah Shore.

Vlastní aj dom v modernom štýle v Malibu.

Autorka článku Lauren Beale je šéfredaktorkou Forbes Global Properties.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?