14. novembra 2021

Fanúšikovia Audrey Hepburn môžu dovolenkovať v ikonickom dome, v ktorom bývala ako Holly Golightly z filmu Raňajky u Tiffanyho z roku 1961. Slávny dom prešiel kompletnou rekonštrukciou.

Luxusná dovolenková kancelária Inspirato oznámila začlenenie nehnuteľnosti s príznačným názvom „Hepburn“ do svojho portfólia na začiatku roka. Kancelária, ktorá poskytuje služby iba členom, ponúka pobyty v dome situovanom v New Yorku šesť ulíc od Central Parku na Upper East Side, presnejšie na 169 E. 71St Street.

„Sme nadšení, že môžeme privítať ikonický brownstone dom z Raňajok u Tiffanyho v portfóliu luxusných dovolenkových domov,“ hovorí  CEO Inspirato Brent Handler.

Luxusný päťposchodový dom

Dom má štyri spálne a 4,5 kúpeľne na ploche 420 štvorcových metrov. Ponúka relax v záhrade, zariadený vonkajší priestor, patio a dve terasy.

K dispozícii je aj vínna pivnica, knižnica, obývacia izba s prístreškom, vstupná hala, niekoľko krbov, jedálenský kút pre ôsmich, kuchyňa gurmánskeho šéfkuchára a apartmán s kuchynkou a oddelenou jedálňou aj obývačkou.

Reklama

Päťposchodový mestský dom postavili v roku 1910 a nachádza sa v jednej z najprestížnejších lokácií v luxusnej štvrti. Predtým, ako ho prebralo Inspirato, bol rodinným sídlom v súkromnom vlastníctve. Predchádzajúci majitelia angažovali na vytvorenie elegantných newyorských interiérov dizajnérku Holly Logan z HV Logan Design.

FOTO: FORBES USA, INSPIRATO

„V prvom rade sme skutočne chceli rešpektovať historický význam budovy a jej okolia,“ hovorí Holly Logan. „Urobili sme všetko pre to, aby všetko v exteriéri bolo historicky presné, prizvali sme k rekonštrukcii remeselníkov, aby zachovali množstvo krásnych detailov. Od veľkolepých kamenárskych prác cez tehly až po reštaurovanie pôvodných vchodových dverí, všetko starostlivo obnovili do podoby niekdajšej slávy.“

V interiéri využili vysoké okná, veľkú výšku stropu, aby sa vytvorili priestory, ktoré komunikujú s budovou. „Ako dizajnér cítite povinnosť zvládnuť detaily,“ vraví Logan. „Práce bolo dosť, keďže budova bola rozdelená na duplex. Museli sme aj kompletne vypratať celý interiér zhora nadol a opraviť ho, aby sme  dosiahli skutočne vznešené rodinné bývanie.“

Logan sa inšpirovala nadčasovosťou a eleganciou Audrey Hepburn, zakomponovala typický lesk postavy Holly Golightly vďaka zrkadlám, luxusným tkaninám a starožitným lustrom.

Interiér ako séria objavov

„Páči sa mi myšlienka, že miestnosť je sériou objavov,“ hovorí Logan. „Najprv vidíte celkovú mierku a proporcie priestoru, potom vás pritiahne paleta materiálov, a potom sa pohľad presunie k zariadeniu a tkaninám. Je to proces vo viacerých vrstvách a všetky musia spolupracovať.“

Rekonštrukcia zachránila veľa úžasných detailov, ako sú dubové podlahy v štýle herringbone s vložkami z ebenu, okenice zabudované do bočných panelov honosných okien, televízor skrytý za starožitným zrkadlom a nádhernými svietidlami.

Logan chcela, aby na pozadí klasických obložených stien a kazetového stropu zakončeného listovým striebrom zahrali luxusné materiály a dizajn . „Nehnuteľnosť sme si predstavovali ako nadčasový, sofistikovaný mestský dom vyrobený pre zábavu s rodinou a priateľmi,“ hovorí. „Bežal mi v hlave film s elegantnými kokteilovými večierkami s úžasnými, noblesnými hosťami v priestoroch, ktoré sme vytvárali.“

Dom má neutrálnu farebnú paletu s mnohými textúrnymi prvkami, vďaka ktorým mu nechýba teplo a domácka atmosféra. Prirodzené svetlo, veľké schodisko a elegantný sofistikovaný dizajn z neho robia skutočnú svätyňu v srdci mesta.

Autorka Emma Reynolds píše na Forbes.com o luxusnom životnom štýle, ako aj bytovom dizajne.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?