Tento článok je AdVoice. Čo to znamená?
2. decembra 2021

Svetové výskumy sa zhodujú, že hybridná práca je nespochybniteľný trend, ktorý sa stane súčasťou našich životov – či chceme, alebo nie. Zároveň doba ukázala, že kancelárie budú mať svoje opodstatnenie aj naďalej. Zohrávajú dôležitú úlohu vo firemnej kultúre, podporujú rastovú krivku podnikania a majú silný komunitný charakter. Človek je tvor spoločenský a potrebuje sa stretávať, deliť sa o nápady a informácie.

Ako však nastaviť organizáciu na prechod do hybridu tak, aby neutrpela organizácia ani zamestnanci? S tým vedia pomôcť moderné technológie. Žijeme v dobe, kedy už takmer nič nie je nemožné. Moderné technológie, IoT a siete sú nástroje, ktoré nachádzajú svoje pevné miesto aj v témach ako pracovný priestor a hybridná práca. Dôkazom je aj najnovšia služba Desk Booking System, ktorú vyvíjame v Symbiosy

Desk booking je komplexná aplikácia, cez ktorú si vie spoločnosť podľa aktuálnych potrieb jednoducho manažovať pracovný priestor a pohyb zamestnancov v rámci kancelárií. Zamestnanci tým získavajú flexibilitu organizovať si pracovný čas, aby ho využili hodnotne a produktívne, boli v blízkosti kolegov z tímov, mali možnosť kolaborovať, inovovať, zdieľať svoje poznatky a skúsenosti. 

Tento modul sa dá rozšíriť aj o ďalšie funkcie, cez ktoré si vedia zamestnanci rýchlo a jednoducho rezervovať zasadačku napríklad podľa počtu ľudí. Rovnako je modul určený pre firmy s kanceláriami na veľkej ploche, prípadne viacerých podlažiach. Funkcia „Catch a Space“ zase pomáha nájsť ad-hoc voľné miesto napríklad na sústredenú prácu. 

Jednoducho povedané: aplikácia funguje podobne, ako keď rezervujete miesto v lietadle alebo stôl v lepšej reštaurácii. Okrem zjavných benefitov je dôležitý aspekt efektivity a produktivity. Navyše aj vďaka takýmto riešeniam viete vytvoriť bezpečné miesto na prácu, pretože ste schopní riadiť počet ľudí v priestore podľa aktuálnych potrieb. V neposlednom rade však môžu podporiť aj aktívny a efektívny návrat do kancelárií.

Zdroj foto: HB Reavis

Tento článok je Advoice.

Jeho autorom je Martin Neštepný a v HB Reavis vedie divízie Origameo a Symbiosy, ktoré sa sústreďujú na efektivitu pracovného priestoru a jeho riadenie na základe dát. Výsledkom dobre navrhnutého a riadeného priestoru je vysoká produktivita a spokojnosť zamestnancov.