18. mája 2021

Už žiadne čakanie na voľný stôl v obľúbenej reštaurácii či kaviarni. Nový rezervačný systém by mal pomôcť gastroprevádzkam lepšie manažovať zákazníkov na letných terasách. Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) spolu s Bookiom ho bezplatne poskytnú všetkým podnikom na Slovensku. Pomôcť by mal aj s trasovaním nákazy Covid-19.

Ide o podobný systém, aký slúžil na rezervovanie mobilných odberových miest (MOM). Tento krok podľa starostu bratislavského Ružinova Martina Chrena znamená aj udržanie pracovných miest, čo pre obce a mestá znamená udržanie daňových príjmov.

„Hlavnou úlohou je riadiť aj kapacitu prevádzky. Záujemca získa prehľad, na aké termíny môže prísť, nestojí v rade, dokáže si naplánovať, kedy príde. Systém všetky rezervácie zautomatizuje,“ pokračoval ústredný riaditeľ Kancelárie ZMOS a hovorca združenia Michal Kaliňák.

Systém je k dispozícii na stránke ZMOS aj s manuálom na používanie pre gastroprevádzky.

Podľa prezidenta Aliancie slovenskej gastronómie (ASG) Viliama Pavlovského sa vďaka tomuto nástroju vie gastrosektor pripraviť na obdobie jesene. „Chceme mať nástroj, ktorý nám zabezpečí, že náš segment nebude zatváraný, bude fungovať bezpečne a bude môcť poskytnúť štátu dáta a prípadné trasovanie, ak by nastal nejaký problém,“ povedal.

Reklama

„Rezervačný systém dokáže pomôcť s trasovaním, aby sme dokázali v prípade ohniska nákazy toto ohnisko sprocesovať a daná prevádzka by mohla fungovať. Prevádzka si môže taktiež kontrolovať, koľko ľudí do reštaurácie môže prísť na základe opatrení,“ priblížil Jozef Žarnovičan zo spoločnosti Bookio.

Rezervačný formulár si môžu dať prevádzky na vlastný portál. Tie, ktoré ho nemajú, môžu využiť priestor portálu Menučka. „Na našom portáli budú uvedené stránky, ktoré rezervačný systém používajú, čo je služba pre zákazníkov. Reštaurácia si musí systém nastaviť na vlastné parametre,“ dodala zakladateľka tohto gastroportálu Kamila Slašťanová.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?