27. septembra 2021

Predstavte si, že by ste si mohli zájsť na večierok s Andym Warholom, Elizabeth Taylor a Karlom Lagerfeldom. Čo by ste si obliekli?

Návrhár Kim Jones, ktorý patrí k najvplyvnejším mužom súčasnej módnej scény, dáva jasnú odpoveď. Svojou druhou kolekciou pre módny dom Fendi, ktorá je inšpirovaná klubom Studio 54, kam chodili vyššie spomínané celebrity, vzdáva hold sofistikovanému glamouru.

Presne takému, ktorý potrebujeme nosiť v postpandemickom svete. Pretože ak sa môžeme z niečoho tešiť v situácii nového normálu, je to možnosť vyjsť si do spoločnosti.

Inšpirovalo ho logo

Jonesovou inšpiráciou pre kolekciu na jar budúceho roka bol náčrtok loga Fendi od módneho ilustrátora Antonia Lopeza. Tieto motívy potom preniesol do modelov, ktoré svojou vzdušnosťou siluety stelesňujú dojem naozajstnej elegancie.

Kim Jones narazil na Lopeza, keď hľadal informácie o pôsobení svojho predchodcu, Karla Lagerfelda, ktorý bol umeleckým riaditeľom Fendi neuveriteľných 54 rokov.

Reklama

Ilustrátor bol jedným z návrhárových priateľov a považovali ho za vizionára, ktorého obdivovali Andy Warhol, David Hockney aj ďalší umelci najzvučnejších mien.

Už len nájsť správny klub…

Prvá prehliadka Kima Jonesa pre Fendi, ktorá sa odohrala naživo, tak predstavovala oslavu v štýle 70. rokov, kde nesmela chýbať dobová hudba a jemné odkazy na túto ​​éru v strihoch samotných modelov.

Podobu ideálneho dress code na večierok už poznáme. Teraz ešte nájsť podnik, ktorý bude aspoň napoly taký bohémsky štýlový ako kedysi Studio 54.

Autorka článku Anna Nosková píše na Forbes.cz o móde, gastronómii a ženách.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?