1. marca 2021

Novým vlastníkom kancelárskych budov BBC 1 a BBC 1 Plus v bratislavskej centrálnej biznis zóne na Prievozskej ulici sa stal realitný fond investičnej skupiny Wood & Company. Administratívny komplex poskytujúci celkovú prenajímateľnú plochu 25 500 štvorcových metrov kúpil od rakúskej realitnej skupiny CA Immo. Cenu transakcie však nezverejnili. 

Wood & Company tak pokračuje v rozširovaní svojho realitného portfólia na Slovensku a v Českej republike. Tieto aktíva skupina spravuje prostredníctvom dvoch realitných podfondov (Office podfond a Retail podfond), ktoré sú otvorené pre kvalifikovaných investorov. Nové budovy sa stávajú súčasťou Office podfondu.

„Touto akvizíciou posilňujeme našu pozíciu na trhu kancelárskych nehnuteľností. Ide o ďalšie aktívum, ktoré je súčasťou bratislavskej centrálnej biznis zóny, kde vlastníme aj administratívny komplex BBC 5,“ priblížil investičný riaditeľ spoločnosti Martin Šmigura.

Získané budovy sú podľa neho flexibilné kancelárske objekty, vhodné pre veľkých aj menších nájomcov a s potenciálom na ďalší rozvoj.

„Investičná aktivita bola od marca 2020 poznačená neistotou a vyčkávacou taktikou, prípadne pozdržaním niekoľkých transakcií, čo vyústilo do medziročného prepadu objemov o 20 – 30 % naprieč celou Európou vrátane Slovenska. Predaj BBC 1 a BBC 1 Plus je prvou významnou transakciou v kancelárskom segmente v Bratislave od vypuknutia pandémie. Predznamenáva tak míľnik v investičnej aktivite a očakávaných transakciách v kancelárskom segmente na Slovensku v roku 2021,“ zhodnotil vedúci tímu investičného poradenstva realitno-poradenskej spoločnosti JLL Rudolf Nemec.

Reklama

Predaj oboch nehnuteľností je v súlade s  plánom rakúskej skupiny CA Immo, ktorá sa v rámci aktuálnej divestičnej stratégie zbavuje vybraných aktív mimo svojich kľúčových investičných trhov.

Získané prostriedky smeruje do developmentu nových projektov či realizácie ďalších akvizícií. Za posledné tri roky skupina opustila okrem Slovenska viacero európskych teritórií – Slovinsko, Bulharsko, Rusko, Ukrajinu a Chorvátsko. Ukončila tiež aktivity mimo hlavných miest v ďalších krajinách (Maďarsko, Rumunsko, Poľsko).

WOOD & Company j finančná a investičná skupina na stredoeurópskom trhu. Jej portfólio zahŕňa správu investičných aktív a obchodovanie na burzách s ročným obratom približne 25 miliárd eur. Zaoberá sa tiež poradenstvom v oblasti korporátnych financií, emisií dlhopisov či poskytovaním konzultačných služieb pri najvýznamnejších M&A transakciách v regióne. Pôsobí v šiestich európskych mestách s centrálou v Prahe, odborníkmi na investičné bankovníctvo v Bratislave a Bukurešti, ako aj špecialistami na kapitálové trhy v Londýne, Miláne a vo Varšave. V oblasti nehnuteľností, informačných technológií, zdravotníckeho materiálu, farmaceutického priemyslu a odpadového hospodárstva dosahujú aktíva skupiny hodnotu takmer 1 miliardy eur.

WOOD & Company Real Estate zastrešuje realitné aktivity WOOD & Company. Zameriava sa na budovanie portfólia a aktívny manažment komerčných nehnuteľností. Okrem pôsobenia v Českej republike buduje aj svoje slovenské portfólio s administratívnymi budovami Westend Tower, Aupark Tower, Lakeside Park 01, BBC5, BBC 1 a BBC 1 Plus.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?