21. januára 2021

Efektné výhľady z okien či terás sú, obzvlášť počas lockdownu, na nezaplatenie. Aj keby sme na nich mali sedieť v dekách a čiapkach. Pozrite si výber bytov s najkrajšími výhľadmi na Prahu od českých realitných maklérov.

Ikonická panoráma na dlani

Pohľadnicové výhľady na Karlov most a Pražský hrad zo Smetanovho nábrežia sa nikdy neopozerajú. Aj preto tam kedysi bola obľúbená pražská promenáda – a preto hlasy, volajúce po útlme dopravy a jej oživení, masívne silnejú.

Foto: archív realitnej kancelárie Svoboda & Williams, Praha

Klasicistický rohový dom tu dal v druhej polovici 19. storočia postaviť popredný pražský právnik JUDr. Pavlovský, ktorý tu mal reprezentatívny byt plný slnka. Súčasnú podobu mu dala dizajnérka zo slnečného Miami Maria Elena Uzcategui. Stavila na prémiové materiály, taliansky nábytok a exkluzívne solitérne prvky, napríklad mramorový kuchynský ostrovček či jedálenský stôl z patagónskej žuly.

Život v oblakoch

Trojpodlažný penthouse na vrchole východnej veže V Tower, dnes najvyššej rezidenčnej budovy v Česku, je inšpirovaný atmosférou newyorských mrakodrapov. Nad Prahou tu môžete levitovať vo výške 266 metrov a vybavenie je naozaj luxusné.

Foto: archív realitnej kancelárie Svoboda & Williams, Praha

Jednotlivé poschodia prepája privátny výťah, na 280-metrovú strešnú terasu sa pohodlne zmestil bazén a od ruchu mesta vás dokonale izolujú steny pohlcujúce hluk. Rezidenti navyše môžu využívať aj privátne kino, wellness či telocvičňu.

Reklama

Vo V Tower je už k dispozícii len jediný voľný byt – práve tento unikátny penthouse.

Na dotyk dejinám

Výhľad na aktuálne prázdne Staromestské námestie poskytuje balkón tohto secesného klenotu. Bezmála 200-metrovému bytu dominuje vstupná hala a jedáleň so stropom, ktorý zrejme maľoval tvorca slovanskej epopeje Alfons Mucha, prípadne niektorý z jeho žiakov.

Jedáleň s unikátnym stropom, ktorý pravdepodobne maľoval umelec Alfons Mucha. Foto: archív Sotheby’s International Realty, Česká republika

K jednej z troch spální patrí ešte druhý balkón s výhľadom na pokojný dvor.

Výhľad snov rovno z postele

Priamo naproti pražskej Pinkasovej synagóge je v ponuke veľkorysý mezonet podľa návrhu známej interiérovej dizajnérky Ivanky Kowalski.

Foto: archív Ivanka Kowalski Interior Design

V nadčasovom, ale nie fádnom interiéri sa uplatnil aj český dizajn, užívať si môžete kozub a výhľady na pražské veže cez veľkorysé francúzske okná v dvoch spálňach.

Pre milovníkov histórie

V renesančnom paláci, blízko americkej ambasády, sa nachádza jedinečný duplex, ktorý poteší milovníkov luxusu, histórie i romantiky.

Foto: archív Sotheby’s International Realty, Česká republika

Podlahy z masívneho dreva, romantické strešné trámy, izby vybavené reštaurovaným historickým nábytkom, zbierka umenia i kobercov a najmä terasa, na ktorej môžete raňajkovať priamo pod vežami Katedrály svätého Víta… To všetko dáva 500-metrovému bytu unikátny genius loci.

Foto: archív Sotheby’s International Realty, Česká republika

Článok vyšiel na Forbes.cz, autorkou je Bibiana Beňová z Forbes Česko.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?