Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
7. októbra 2021

BMW Group zakladá na Slovensku spoločnosť, ktorá bude poskytovať komplexné finančné služby pri kúpe vozidla. Riaditeľ BMW Financial Services Slovakia Radovan Siváček hovorí, že koncept „one stop shopping“ posunie prémiovú starostlivosť na vyššiu úroveň.

Čo viedlo vašu spoločnosť k založeniu BMW Financial Services na Slovensku?

Po tridsiatich rokoch podnikateľských aktivít BMW v našej krajine a pätnástich rokoch pôsobenia priameho zastúpenia sa nám dílerská sieť BMW, MINI a BMW Motorrad výrazne rozšírila a vznikla preto aj potreba kvalitného značkového financovania. Sme globálnou spoločnosťou zameranou na trvalú udržateľnosť a je u nás štandardom poskytovať prémiové služby. BMW Financial Services majú momentálne priame zastúpenie v 38 štátoch sveta a od apríla tohto roku prinášame komplexné služby financovania a poistenia šité na mieru aj slovenským zákazníkom, vrátane digitalizácie a nových inovatívnych produktov.  

Aké výhody prinesú nové služby zákazníkom?

V tejto súvislosti je veľmi dôležitý koncept „one stop shopping“, čiže zákazník dostane priamo pri kúpe u autorizovaného predajcu BMW a MINI nielen prémiové vozidlo, ale k tomu aj prémiové služby v podobe financovania a poistenia prostredníctvom našich zástupcov. Okrem klasických produktov, ako je finančný lízing alebo úver s výhodnou úrokovou sadzbou, pripravujeme aj zaujímavé formy financovania s poslednou navýšenou splátkou a, samozrejme, operatívny lízing s atraktívnou mesačnou splátkou pre klientov.

„Sme presvedčení, že ekologické ciele možno dosiahnuť skôr inováciami, než akýmkoľvek celkovým zákazom jednotlivých technológií,“ hovorí Radovan Siváček. Zdroj foto: BMW Group

Aj napriek koronakríze investujete na Slovensku. Kde vidíte potenciál pre ďalší rast? 

Vďaka komfortným finančným službám vidíme veľký potenciál v sprístupnení prémiovej kvality našich vozidiel aj novým skupinám zákazníkov. Vďaka novým technológiám stojí automobilový priemysel na prahu novej éry. Elektromobilita, autonómne vozidlá a zdieľaná mobilita zmenia pohľad na automobilové odvetvie a finančné služby budú hrať v tejto transformácii dôležitú úlohu. Na nedávnom autosalóne IAA v Mníchove sme predstavili koncept vozidla v súlade so všeobecnými zásadami obehového hospodárstva, s použitím stopercentne recyklovaných materiálov a následnou stopercentnou recyklovateľnosťou. V priebehu najbližších desiatich rokov uvedie BMW Group na svete približne desať miliónov čisto elektrických vozidiel. Už v roku 2030 budú tvoriť najmenej polovicu našich celosvetových predajov, pričom značka MINI bude od roku 2030 ponúkať už len čisto elektrické vozidlá. Sme presvedčení, že ekologické ciele možno dosiahnuť skôr inováciami, než akýmkoľvek celkovým zákazom jednotlivých technológií.