4. mája 2021

Zakladateľ Microsoftu a štvrtý najbohatší človek sveta Bill Gates sa rozvádza s manželkou Melindou. Koniec 27-ročného zväzku ohlásil pár v pondelok na Twitteri.

„Po veľkom premýšľaní a množstve práce na našom vzťahu sme sa rozhodli ukončiť naše manželstvo,“ píše sa vo vyhlásení. „Vychovali sme tri neuveriteľné deti a vybudovali sme základňu, ktorá funguje po celom svete a umožňuje všetkým ľuďom viesť zdravý a produktívny život. Naďalej zdieľame vieru v túto misiu a budeme pokračovať v našej práci v nadácii, ale už neveríme, že v tejto ďalšej fáze nášho života budeme môcť spolu rásť.“

Reklama

Dvojica, sa zoznámila koncom 80. rokov, keď Melinda nastúpila do Microsoftu, zosobášili sa v roku 1994 na Havaji. Majú tri deti. Návrh rozvod podala podľa CNN Melinda Gates v pondelok v King County vo Washingtone so žiadosťou, aby sudca rozviazal manželstvo na základe zmluvy o rozluke manželov. Detaily finančného vyrovnania páru zatiaľ nie sú známe.

Pár je známy svojimi filantropickými aktivitami pod hlavičkou Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov,  ktorá patrí medzi najväčších súkromných sponzorov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), angažuje sa aj v boji proti Covid-19. Od svojho vzniku v roku 2000 podľa svojej webovej stránky vynaložila 53,8 miliárd dolárov na rôzne dobročinné projekty.

„Žiadame o priestor a súkromie pre našu rodinu, keď sa začíname orientovať v tomto novom živote,“ uviedla dvojica v pondelok.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?