22. decembra 2021

Britská private equity a investičná poradenská spoločnosť CVC Capital Partners (CVC) sa prostredníctvom fondu CVC Capital Partners VIII dohodla na získaní podielu v spoločnosti FutureLife.

Ide o popredného európskeho poskytovateľa služieb asistovanej reprodukcie, ktorý je súčasťou spoločnosti Hartenberg Holding (Hartenberg) patriacej do portfólia Andreja Babiša.

FutureLife je európskou dvojkou v asistovanej reprodukcii

Spoločnosť FutureLife so sídlom v Prahe je popredným európskym poskytovateľom zdravotných služieb v oblasti asistovanej reprodukcie (in vitro fertilization – IVF) a lekárskej genetiky. Pôsobí na ôsmich európskych trhoch vrátane Slovenska, Českej republiky, Írska, Holandska, Fínska, Rumunska, Estónska a Spojeného kráľovstva.

Na 42 klinikách po celej Európe ročne vykoná viac ako 39-tisíc cyklov IVF, po ktorých sa narodí zhruba 12-tisíc detí. Úspešnosť IVF po prvom pokuse dosahuje 43 percent a po troch cykloch až 80 percent, čo je nad európskym priemerom. Firma tiež poskytuje ďalšie služby v oblasti laboratórnej diagnostiky, nadväzujúcich operačných zákrokov vrátane doplnkovej biologickej liečby.

Asistovaná reprodukcia je dynamickým trhom, ktorý neustále rastie vďaka demografickým trendom aj zmenám v spoločenskom správaní. Očakáva sa, že zvýšená personalizácia liečby, digitalizácia a automatizácia v celom odvetví IVF zlepší efektivitu a zákaznícku skúsenosť.

Reklama

Najväčším hráčom vo svojej oblasti

„Premýšľame o vytvorení globálnej firmy. Asistovaná reprodukcia sa nachádza v prelomovej fáze svojho rozvoja a máme to šťastie, že sme vybudovali skvelú firmu, s výnimočnými partnermi a skúsenými kolegami, ktorí sú ochotní rásť s nami ďalej a zdieľať to najlepšie za svojich znalostí,“ hovorí CEO spoločnosti Matěj Stejskal. „Pevne verím, že spoločnosť CVC je vďaka svojim veľkým skúsenostiam v oblasti zdravotníctva tým správnym partnerom pre aktuálnu etapu nášho rozvoja.“

„Manažment spoločnosti má veľmi ambiciózny, ale realizovateľný plán rozvoja, ktorý počíta s organickým aj akvizičným rastom. Preto sa domnievame, že v tejto fáze rozvoja spoločnosti a potenciálu, ktorý rozdrobený trh ponúka, je ten správny čas prijať nového partnera, ktorý by s nami spoločnosť ďalej rozvíjal. Veríme, že CVC je hodným partnerom, s ktorým môžeme urýchliť dosiahnutie cieľa stať sa najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v oblasti liečby neplodnosti a starostlivosti o ženu na svete,“ uviedol riadiaci partner spoločnosti Hartenberg, Slovák Jozef Janov.

Silný akvizičný rast

Korene spoločnosti FutureLife siahajú do roku 2013. Odvtedy dokončila 22 akvizícií v ôsmich krajinách, vrátane nedávnej akvizície spoločnosti Nij Group v Holandsku.

Babišov Hartenberg má okrem FutureLife vo svojom portfóliu aj slovenského výrobcu imunologických výživových doplnkov Imunoglukan, poľského výrobcu zdravých potravín Good Food, e-shop s bielizňou Astratex či najnovšie aj realitné projekty.

CVC už v regióne realizovala formou private equity investície vo firmách ako Avast alebo StarBev. „Veríme, že FutureLife sa môže stať globálnym lídrom v oblasti asistovanej reprodukcie, uviedol István Szőke, riadiaci partner CVC.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?