Tento článok je BrandVoice. Čo to znamená?
5. októbra 2021

Konateľ požičovne luxusných a športových áut AVIS Prestige Martin Antal hovorí, že ich podnikanie nie je iba o autách, ale o komplexnej službe mobility.

Spoločnosť stavila na najnovšie automobilové novinky, dostupné pre všetky typy zákazníkov. „Máme dva hlavné typy zákazníkov. Prví si doprajú luxusné vozidlo na krátkodobý prenájom, druhí volia možnosť dlhodobého prenájmu a autá striedajú,“ hovorí Martin Antal. 

Atraktívne autá sú o emóciách a pohodlí

Krátkodobý prenájom najčastejšie využívajú ľudia cez víkend, chcú si vychutnať športovú jazdu, užiť si výlet pod holým nebom alebo sa previezť horskými prechodmi. „Požičiavajú si zážitkové vozidlá, napríklad kabriolety, autá s vysokým výkonom a zažijú voľnosť, slobodu, adrenalín,“ vysvetľuje Antal. Vozidlo z AVIS Prestige je nové a vždy môže byť iné, nevyžaduje paušálne náklady, ako napríklad poistky a servis. „Vozidlo je spravidla nástrojom na vytváranie iných hodnôt, preto ponúkame klientovi službu, v rámci ktorej je o neho dobre postarané. Nemusí riešiť povinnosti vlastníka ako administratívu, diaľničné známky, cestnú daň, poistenie. Na to sme tu my, premieňame mobilitu na službu,“ hovorí Antal.

AVIS Prestige pôsobí ako rodinná firma a otvára dvere kvalitným zamestnancom. „Snažíme sa vytvoriť dobré pracovné prostredie, aby sme si udržali tých najlepších,“ hovorí Antal. „Chcem, aby boli ľudia hrdí, že pracujú pre AVIS Prestige. Vytvárajú trend mobility ako služby a zažívajú všetky novinky zo sveta automotive medzi prvými,“ dodáva konateľ.

„Vozidlo je spravidla nástrojom na vytváranie iných hodnôt, a preto ponúkame klientovi službu, v rámci ktorej je o neho dobre postarané,“ hovorí Martin Antal. Zdroj foto: AVIS Prestige

Segment sa prispôsobuje dobe 

AVIS Prestige má vo flotile aj exkluzívne kúsky s hybridným či elektrickým pohonom. Ich počet chcú naďalej zvyšovať a naučiť klientov na benefity, ktorými tieto typy áut disponujú. „Prinášame ľuďom ‚fleetovú mobilitu‘ bez platby za pohonné látky. Klient sa tak s nami správa zodpovedne voči životnému prostrediu a využíva vozidlo za takmer nulový náklad,“ vysvetľuje Antal. Každý segment sa prispôsobuje dobe a rovnako to bude aj tu. „Autá sa neprestanú vyrábať a ľudia neprestanú chcieť šoférovať vozidlá. Už len z toho dôvodu, že je to neskutočný relax,“ uzatvára Martin Antal.

„Carsharing“ posilní pozíciu 

Podľa Martina Antala budú mať v budúcnosti bežné vozidlá zákaz vstupu do centier hlavných miest. „Vidíme to už v Paríži, ktorý to plánuje o dva roky a ja verím, že vozidlá ‚carsharing‘ budú mať za úlohu prepravovať nás na koncové miesta, kde je obmedzená dostupnosť verejnej dopravy, primárne tej koľajovej,“ hovorí Antal. „Preto som fanúšikom projektov, kde si na každej vlakovej stanici môžete požičať vozidlo a platíte iba za reálnu spotrebu pohonných hmôt.“