3. augusta 2021

K augustovému vydaniu máme vo Forbese špeciálny vzťah. Vzniká počas rozbehnutého dovolenkového obdobia a vždy sa snažíme myslieť na všetkých tých ľudí, ktorí si ho pribalia do svojej batožiny alebo nad ním strávia čas doma či v práci (možno tešiac sa na svoju dovolenku). Tento rok sme pre tých, ktorí sa rozhodnú zostať na Slovensku, navyše pripravili špeciálnu prílohu Made in Slovakia „Von z mesta“. A okrem toho pre všetkých veľký rozhovor s duom Valábik & Gáborík (alias B & B), rebríček najvplyvnejších Slovákov na sociálnych sieťach či novú rubriku Forbes History, ktorá sa začína tak trochu nie letnou historkou – príbehom Ľadového kráľa.

Boris Valábik a Marián Gáborík. Foto: Ondřej Pýcha

A tu sú ďalšie dôvody, prečo sa augustový magazín oplatí prečítať:

Žiadne béčka

Hokejisti a teraz už hviezdy šoubiznisu Boris Valábik a Marián Gáborík. Foto: Ondřej Pýcha

Dvojica bývalých profesionálnych hokejistov, ktorá je dnes známa z podcastov, televíznej relácie i z reklám ako Boris & Brambor, v titulkovom rozhovore hovorí o tom, ako sa udiala ich nová kariéra. Aj v nej si pomáhajú návykmi zo športu: počúvajú ľudí, ktorí im hovoria, ako sa zlepšovať, sú vytrvalí – a hlavne uvoľnení.

Kráľ influencerov

Maroš Molnár, jednotka rebríčka influencerov 2021. Foto: Miro Nôta

Maroš Molnár vedie tohtoročný rebríček najvplyvnejších Slovákov na sociálnych sieťach. Hoci tie pre tohto známeho kondičného trénera nie sú prioritou, ako hovorí. No chápe, že cez Instagram vie ovplyvniť životy viacerých ľudí, ktorých nasmeruje k cvičeniu a zdravšiemu životnému štýlu.

Reklama

Investorky

(Zľava) Terézia Jacová, Lucia Cerchlanová, Vladimíra Činčurová a Zuzana Zamborská z Lumus Investment Collective. Foto: Miro Nôta

O viacerých oblastiach života sa stále hovorí ako o „man’s world“. Svet, kde prevažujú muži, je i investovanie – na strane tých, ktorí investujú, i tých ktorí im poskytujú investičné príležitosti. Štyri Slovenky si povedali, že je na čase to zmeniť, a založili investičný klub Lumus Investment Collective.

Ľadový kráľ

Foto: National Archives and Records Administration

História biznisu je plná pozoruhodných osobností, geniálnych nápadov i neuveriteľných zvratov. O tom bude i naša rubrika Forbes History. Tentoraz sa v nej dočítate o „startupe“ Frederica Tudora, ktorý sa rozhodol, že v časoch, keď neexistovali chladiace zariadenia, zbohatne na obchode s ľadom. Spoiler alert – podarilo sa.

Lipa o Lasicovi, koncertovaní, festivale a vytrvalosti

Hudobník Peter Lipa. Foto: Miro Nôta

Pripravuje 46. ročník Bratislavských jazzových dní, ak sa dá, koncertuje, nahráva nové skladby s mladými hudobníkmi. Jazzman Peter Lipa rozpráva, čo ho stále ženie, a spomína aj na svojho priateľa a najlepšieho textára Milana Lasicu.

Von z mesta!

Prístrešok a lávka na Straníku. Foto: Jana Makroczyová

Náš tradičný špeciál Made in Slovakia je tentoraz venovaný cestám a životu na vidieku. Ktoré trate ste ešte neprešli, ktoré vrcholy nezdolali, ktoré gastronomické vychytávky neochutnali? Prajeme príjemné objavovanie.

Nech sa vám augustový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob. Poštovné je na nás.