1. augusta 2019

Tohtoročné augustové vydanie magazínu Forbes je trochu iné, ale v podstate stále rovnaké. Zmenil sa dizajn časopisu, v takomto rozsahu sa tak stalo prvýkrát od začiatku jeho vydávania na Slovensku na jeseň roku 2010. Slovami editorky Tatiany Vavrovej, pre slovenský Forbes to znamená „vizuálnu revolúciu“. Čo sa ale nezmenilo, je jeho obsahová náplň – aj naďalej vám chceme prinášať príbehy, ktoré ukazujú, ako sa dajú veci robiť inak, lepšie a inovatívnejšie.

V rámci letného čísla plného inšpiratívnych rozhovorov sme sa rozhodli vyspovedať herečku Vicu Kerekes, moderátora Martina „Pyca“ Rauscha, slovenského manažéra ikonického komplexu Marina Bay Sands v Singapure či fotografku legendárnej rockovej skupiny Guns N´Roses. A nezabudli sme ani na v poradí štvrtý rebríček najvplyvnejších Slovákov, ktorého víťazom sa stal… no veď uvidíte sami.

Kúpte si augustové vydanie TU.

A kto ovplyvňuje vás?

Rebríček 20 Slovákov, ktorí vedia najviac ovplyvniť naše nákupné či cestovateľské správanie.

Cezhraničná energia

Jeden z príkladov, ako Vica Kerekes nakladá so zarobenými peniazmi, je nasledujúci: V podstate si kupuje čas, aby niekoľko mesiacov nemusela pracovať. Vo svojej profesii sa nikam neponáhľa, ale verí, že už stabilne bude herečkou pre väčší trh. Uspela na Slovensku, v Česku aj v Maďarsku a najnovšie si zahrala aj v hollywoodskom filme.

Stávkovanie: banka či softwarehouse

Už 28 rokov sú Otto Berger a jeho syn Roman na čele slovenského stávkovania. Po prvý raz spolu rozprávajú o postupnej výmene generácií a novom podnikaní Niké, najväčšej slovenskej rodinnej firmy.

Virtuálne reálne milióny

Beat Saber je najúspešnejšia hra pre virtuálnu realitu na svete. A stoja za ňou dvaja Slováci, spolužiaci z Popradu Ján Ilavský s Vladimírom Hrinčárom, ktorí ju naprogramovali, a Čech Jaroslav Beck, ktorý ju vytiahol manažérsky aj hudobne.

Nad Tatrou sa blýska

Mohla to byť ikona 60. rokov. Projekt Tatry 603X so slovenským rukopisom však v roku 1967 zastavili. Slovenské múzeum dizajnu v spolupráci s pôvodným dizajnérom modelu Jánom Cinom smerujú k prototypu po polstoročí. Prvý model luxusnej retro Tatry osvietia blesky fotoreportérov už túto jeseň.

Kúpte si augustové vydanie TU.