5. apríla 2018

Nie je ťažké opísať, čomu sa venuje aprílový Forbes. Je to číslo prešpikované mladou energiou, v ktorom prinášame náš očakávaný a starostlivo vyberaný rebríček 30 pod 30.

Tridsiatku mladých Slovákov s najväčším potenciálom odštartovali dva hollywoodske príbehy.

Či už je to príbeh Dávida Dobríka, ktorý zarába milióny na YouTube alebo “oscarový” (a titulkový) Jakub Jurových, aktuálny rebríček 30 pod 30 srší potenciálom. Pozrite si malú ochutnávku z nového čísla, ktoré už je na stánkoch.

Hollywoodsky trhák

Po 2,5 roku od založenia majú na konte hneď dva Oscary za najlepšiu snímku. Operam, americko-slovenský startup, ktorý hollywodskym štúdiám závratne zvyšuje tržby, dosial pracoval na 90 filmoch. Jeho spoluzakladateľom je Jakub Jurových, iba 24-ročný startupista s diplomom z Cambridgeskej univerzity.

Povolanie YouTuber

Žije v Los Angeles, priamo v centre Hollywoodu. Dávid Dobrík sa narodil v Košiciach, dnes má 21 rokov a na YouTube zarobil už niekoľko miliónov dolárov. A má viac fanúšikov ako Slovensko obyvateľov.

30 pod 30

Členov tohtoročného rebríčka sme fotili v priestoroch tréningovej haly na netradičné športy. Ako vidno, užili si to.

Šperk, ktorý s vami rastie

Počas materskej dovolenky s druhým synom videla Zuzana Spustová v Paríži elegantnú ženu s malým dievčatkom, ktoré malo na ruke krásne náramky. Hneď ju oslovila. Zistila však, že v obchodoch, kam ju poslala, majú len nevyhovujúcu veľkosť náramkov. Preto si povedala, že musí vymyslieť niečo, s čím dokáže dieťa rásť.

Všetko, čo mám rád

Nie je však všetko len o ľuďoch pod 30. Na Slovensku vzniká druhé lietajúce auto. Tak trochu z donútenia, ale s novo objavenou vášňou ho tvorí ten istý človek – dizajnér, konštruktér a umelec hľadajúci krásu Štefan Klein.