9. apríla 2020

Aprílový Forbes je špeciálny. Vychádzame v čase epidémie koronavírusu. Preto má magazín dve tváre, tak ako náš každodenný život. V jednom čelíme vírusu. V tom druhom žijeme svoje životy, staráme sa o deti, pracujeme. A všetci veríme, že táto doba sa skončí a opäť budeme môcť žiť jeden život.

Preto sme pre vás pripravili špeciálnu časť magazínu, v ktorej sa snažíme odpovedať na otázku: „Ako ďalej?“ Päť osobností – Iveta Radičová, Ľudovít Ódor, Matej Tóth, Michal Weis i Lívia Naništová nám ponúkli svoj pohľad na túto tému. Hovorili sme s ľuďmi z biznisu o ich reakciách na krízu. A ponúkame aj návod na efektívny home office od ľudí, ktorí ho roky praktizujú.

Ako budeme žiť ďalej s koronavírusom? Grafika: Lukáš Krippel

V druhej časti magazínu prinášame pravidelný rebríček najväčších slovenských talentov – Forbes 30pod30. Tridsať nádejí Slovenska do tridsať rokov, ktorým koronavírus momentálne mení život, ale nijako neuberá z ich doterajších úspechov. Prečítajte si, čím žijú, ako sa pozerajú na planétu a aké sny v súčasnosti majú.

Forbes 30pod30: Najväčšie talenty Slovenska. Foto: Ondřej Pýcha

Aprílový Forbes si môžete kúpiť tu.

A tu je päť príkladov, prečo sa aprílový magazín oplatí otvoriť:

Jeden zo spoluautorov iniciatívy Kto pomôže Slovensku, Šimon Šicko. Foto: archív Forbes

Kto môže, pomôže

Viaceré slovenské firmy a mnohí jednotlivci sa okamžite zmobilizovali a hľadajú spôsoby, ako rýchlo a konkrétne pomôcť v boji proti koronakríze. Spoluautorom iniciatívy Kto pomôže Slovensku je Šimon Šicko, zakladateľ a šéf herného štúdia Pixel Federation.

Reklama

CEO Martinusu Michal Meško. Foto: Peter Brichta

Lekcie z krízového manažmentu

Zatvorené predajne postihli množstvo firiem. O skúsenostiach z knižného biznisu hovorí Michal Meško, zakladateľ siete Martinus, ktorá síce vyrástla ako online obchod, no teraz prišla o takmer polovicu obratu tvorenú sieťou kamenných predajní.

Zakladateľ IBL Software Engineering Michal Weis. Foto: Jiří Turek

Rok po kríze

IT podnikateľ Michal Weis z firmy IBL Software Engineering, ktorá vyvíja softvér na spracovanie meteo dát pre predpovede počasia, si predstavil, ako bude vyzerať svet o rok. Čo predpovedá? Koronavírus porazíme a zistíme, že firemný svet sa musel nútene oveľa rýchlejšie posunúť do digitálu. (A že virtuálne prípitky s priateľmi naozaj nie sú ono.)

Forbes 30pod30, ročník 2020. Foto: Ondřej Pýcha

Forbes 30pod30

Aj tento rok sme našli 30 mladých talentov Slovenska. Ľudia, ktorí ešte neprekročili 30 rokov, no kreatívne a usilovne menia svet biznisu, startupov, vedy a vzdelávania, verejného života, kultúry aj športu. Pozrite si ich prehľad v našom online rebríčku.

Svetový slovenský barman Martin Hudák. Foto: Ondřej Pýcha

Najlepší barman

Zdá sa, že Slovensko je dobrou živnou pôdou pre úspešných svetových barmanov. Minulý rok sme predstavili Erika Lorincza, držiteľa titulu Svetový barman. Teraz si môžete pozrieť cestu jeho nasledovníka (a žiaka) Martina Hudáka za svetovým ocenením. Nechýba mu kreativita, cieľavedomosť a schopnosť učiť sa do hĺbky umeniu narábania s ingredienciami – a ľudskými emóciami.

Nech sa vám aprílový magazín dobre číta! A ak si ho chcete objednať, tu je ideálny spôsob.

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?