26. mája 2021

Americký internetový predajca kúpi za 8,45 miliardy dolárov známe hollywoodske štúdio MGM. Pre svoju streamovaciu službu Prime tak získa množstvo filmov a televíznych seriálov ako napríklad Rocky, James Bond, Ružový Panter či Spievanie v daždi.

Prevádzková spoločnosť Metro-Goldwyn-Mayer bola založená v roku 1924 a patrí k najstarším štúdiám v Hollywoode. Dohoda rozšíri ponuku Amazon Prime Video o približne 4 000 filmov, vrátane franšízy filmov o agentovi 007 Jamesovi Bondovi a Legally Blonde, ako aj 17-tisíc televíznych programov, ako napríklad televízny seriál Príbeh služobníčky (Handmaid’s Tale).

Cieľom tejto dohody je posilnenie postavenia v konkurencii služieb ako je Netflix, HBO Max či Disney+. Všetky platformy totiž v tomto období expandujú a snažia sa vyťažiť z karantény, ktorá spôsobila boom sledovania programov na internete. Minulý týždeň už oznámili spojenie aj firmy WarnerMedia a Discovery.

„Amazon sa snaží stať sa prominentnejším hráčom v zábavnom svete a neexistuje lepší spôsob, ako to urobiť, ako kúpou jedného z najikonickejších filmových štúdií v Hollywoode,“ uviedol pre BBC Jesse Cohen, finančný analytik spoločnosti Investing.com.

Keď ide o boj medzi streamovacími službami, rozhoduje obsah, pričom Amazon Prime doteraz ťahal za kratší koniec.

Reklama

Prevzatie spoločnosti MGM spoločnosťou Amazon budú musieť ešte schváliť regulačné orgány v Európskej únii aj v USA.

Obchod je druhou najväčšou akvizíciou Amazonu po tom, čo v roku 2017 kúpil luxusnejší obchodný reťazec Whole Foods Market za 13,7 miliardy dolárov.

Našli ste chybu? Napíšte na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?