Reklama
Hlavné foto: archív Svoboda&Williams, Sotheby's International Realty

Ako vyzerá najdrahší byt v Česku? Luxus za 10,3 milióna eur má wellness aj party room

28. marca 2021

Na prestížnej adrese v centre Prahy sa nachádza penthouse čakajúci na nového majiteľa. Tri poschodia, ktoré prepája súkromný výťah, vlastný bar či wellness aj orientácia na všetky svetové strany a výhľad na Pražský hrad sú jednoznačným lákadlom. A to všetko sa podpísalo pod výslednú sumu, za ktorú sa nehnuteľnosť predáva.

Oproti minulému roku, keď sa tento dychberúci penthouse objavil na trhu, klesla jeho cena o 50 miliónov českých korún (cca 1,9 milióna eur). No stále je byt, ktorý zaberá vrchné tri poschodia neorenesančnej budovy, s prehľadom najdrahší v Česku.

Výnimočný je rozlohou 1 400 štvorcových metrov, ôsmimi terasami a balkónmi či ôsmimi parkovacími miestami v garáži. Aj vďaka týmto parametrom je možné ho pretvoriť na viacero bytových jednotiek.

Pre náročného a majetného zákazníka

K penthousu, ktorý sa predáva v stave shell & core (spôsob výstavby, pri ktorom zostávajú priestory v základnej úprave, aby si ich majiteľ alebo nájomca mohol vybaviť podľa svojho priania, pozn. red.), patrí aj rozľahlý suterén, kde na nového majiteľa čaká vínna pivnica s úložným miestom pre 1000 fliaš.

Nechýba už spomínaný wellness s vyhrievaným bazénom s protiprúdom, sauna, posilňovňa a dokonca aj „party room“.

Reklama

Ponuku dopĺňa vlastná recepcia s concierge servisom, točité schodisko z travertínu či príprava na zabudované akvárium. A koľko stojí takáto paráda? Nový majiteľ zaplatí za byt 270 miliónov českých korún, čo je v prepočte viac ako 10,3 milióna eur.

Chcete si prehliadnuť aj ďalšie ponuky z českého „realitného neba“? Pozrite si tohtoročný rebríček top nehnuteľností na trhu, ktorý pripravili naši kolegovia z českého Forbesu.

Článok vyšiel na webe Forbes.cz. S prispením Forbes Slovensko.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?

 

Reklama
Čítajte tiež