24. novembra 2021

Akcie spoločnosti Zoom klesli na najnižšiu cenu od začiatku pandémie. Stalo sa tak v stredu 24. novembra, čo spôsobilo, že čisté imanie zakladateľa a generálneho riaditeľa spoločnosti Zoom Erica Yuana kleslo o dve miliardy dolárov. Wall Street sa teraz obáva, že spoločnosť zaoberajúca sa videokonferenciami bude pokračovať vo svojej znepokojujúcej trajektórii výnosov, keď sa Američania vrátia do kancelárií.

Akcie spoločnosti Zoom klesli v utorok 23. novembra o 17,8 % na hodnotu 199 dolárov a teraz sú nižšie o 66,2 % v porovnaní s rekordnou cenou akcií z októbra 2020, ktorá bola  na hodnote 588,88 amerických dolárov.

V pondelkovej debate o ziskoch spoločnosť Zoom oznámila, že rast tržieb klesol na najnižšiu úroveň od vstupu spoločnosti na burzu v roku 2019, aj keď prekonali odhady analytikov.

Majetok Erica Yuana klesol v utorok podľa odhadov amerického Forbesu na 9,9 miliardy dolárov, čo je pokles o 4,6 miliardy dolárov od minulého mesiaca, keď bol uverejnený rebríček Forbes 400.

Jeho čistý majetok dosiahol v októbri 2020 až 24 miliárd dolárov, keď sa akcie spoločnosti Zoom obchodovali na svojom historickom maxime.

Reklama

„Krátkodobá“ pomoc lockdownu

Zoom je posledný podnik, ktorý prosperoval aj vďaka lockdownu, avšak tento mesiac zaznamenali výrazný pokles ceny akcií po neuspokojivých správach o hospodárskych výsledkoch. Napríklad akcie spoločnosti Peloton, ktorá sa venuje domácemu fitness, sa momentálne obchodujú za cenu o 75 % nižšiu, než bola jej maximum z decembra 2020. A akcie výrobcu televízorov Roku, ktoré sa stali v USA hitom pandémie, klesli o 30 % za posledný mesiac. A to z dôvodu korigovania trhu, keďže USA sa pomaly vracia k životu spred pandémie.

Yuan povedal pre Forbes v septembri, keď akcie spoločnosti Zoom začali strácať svoju dynamiku: „Naozaj ma nezaujímajú tieto krátkodobé pohyby cien akcií. Na našej spoločnosti to nič nezmení.“

Článok vyšiel na Forbes.com. Autorom článku je redaktor Derek Saul.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?