Stretli sa pri pracovných stoloch najväčšej českej právnickej kancelárie Havel & Partners. Okrem profesie a veku na prahu štyridsiatky ich však pred viac ako dvoma rokmi spájala ešte jedna vec – nie práve ideálne zdravie.
Filip Čabart a Michal Smrček sa pred dvoma rokmi pustili zhodou náhod do spoločného a trochu prekvapivého projektu.
Ako právnici na plný úväzok začali vo voľnom čase budovať aplikáciu zameranú na to, ako byť zdravší a cítiť sa lepšie.
Svoje Eudamo pustia do sveta na prelome roka. Zatiaľ na ňom pracujú s tímom lekárov a ďalších expertov.
Na začiatku ich úsilia bola obsiahla excelová tabuľka plná dát. Brodili sa záplavou informácií na internete, ktoré majú rôznu kvalitu, od pochybných až po odborné a pre laika aj zložité medicínske štúdie.
Na samotnej aplikácii začali pracovať, až keď si uvedomili, že nimi nazbierané informácie by mohli rovnako dobre poslúžiť aj ďalším ľuďom. Napríklad preto, že zlý zdravotný stav v dôsledku obezity je globálnym problémom.