28. augusta 2021

Máte doma školáka a práve rozmýšľate, akým telefónom či smarthodinkami ho vybaviť? Oslovili sme odborníka, aby pre Forbes.sk spísal niekoľko odporúčaní pre mladšie aj staršie školopovinné deti (tínedžeri, ako predpokladáme, už majú svoje stroje, a často na vyššej úrovni, ako ich rodičia).

Ondrej Macko, šéfredaktor časopisu TouchIT, pripravil pre vás tipy nielen na základné a cenovo dostupnejšie modely, ale aj na kúsky z vyššej cenovej kategórie, ktoré ponúkajú výborný pomer cena : výkon.

Tipy na inteligentné hodinky

Najpopulárnejší model: Xiaomi Mi Band 6

Foto: alza.sk

Ide o najpopulárnejší a najpredávanejší inteligentný náramok, ktorý v sebe spája najdôležitejšie funkcie. Ide o meranie krokov a športových aktivít, notifikácie zo smartfónu, vďaka čomu nie je potrebné mať zapnuté zvonenie na telefóne a tiež meranie okysličenia krvi. A jeho cena je mimoriadne priaznivá okolo 35 eur.

Reklama

Niečo špeciálne: TCL Movetime Family Watch MT40 

Foto: Datart.sk

Špeciálne hodinky pre deti, s ktorými po vložení SIM karty rozšírite ich funkcionalitu. Môžete mať dohľad, kde sa vaše dieťa pohybuje a prostredníctvom aplikácie dostať upozornenie, ak sa dieťa ocitne mimo povolených zón. Tieto hodinky motivujú deti k aktívnemu životu, pretože sa v nich starajú o zvieratko, ktoré majú čím nakŕmiť iba vtedy, ak urobili dostatočný počet krokov. Ich cena je na úrovni 104 eur.

Pre aktívnejšie deti: Garmin Forerunner 45

Foto: Garmin.sk

Aktívnejší študenti by mali zvážiť možno drahšiu alternatívu od výrobcu Garmin. Forerunner 45 sú totiž hodinky špeciálne zamerané na beh, no dokážu monitorovať aj iné športové a zdravotné funkcie. Zaujímavou funkciou u tohto výrobcu je body battery, ktorá signalizuje, koľko energie ešte máte v daný deň aj vzhľadom na aktivity a regeneráciu. Ich cena je okolo 170 eur.

Tipy na smartfóny

Smartfón na bežné používanie: Realme 7i 

Foto: Alza.sk

Realme 7i Dual ponúka zaujímavú výbavu kamier, slušný displej a tiež dobrú výdrž batérie. Dobre poslúži na základné surfovanie po internete, používanie aplikácií, multimédiá a tiež sa na ňom dajú hrať mobilné hry. Jeho cena je 117 eur.

Herný stroj: Poco X3

Foto: Alza.sk

Poco X3 je smartfón pre tých, ktorí sa skutočne radi hrajú aj graficky náročnejšie hry. Má na to prispôsobený výkon. Umožňuje tiež fotiť až štyrmi snímačmi a príjemné je, že výrobca zachoval aj konektor na 3,5 mm jack, vďaka ktorému si pripojíte aj drôtové slúchadlá. Jeho cena je 250 eur.

Smarftón nabitý funkciami: OnePlus Nord2

Foto: Alza.sk

OnePlus Nord2 je skutočne výkonný smartfón s extra rýchlym dobíjaním batérie. Disponuje kvalitným hlavným fotoaparátom s až 50 Mpx snímačom a tiež nádherným displejom. Smartfón vďaka tomu dokáže ponúknuť plnohodnotný multimediálny zážitok. Jeho cena je 499 eur.

Našli ste chybu? Napíšte nám na editori@forbes.sk

Ľutujeme, vašu emailovú adresu sa nepodarilo prihlásiť k odberu.
Ďakujeme za vaše prihlásenie!

Potrebujete ráno získať rýchly prehľad?

Odoberajte Forbes Espresso

O aké témy máte záujem?