14. novembra 2018

Zabudnite na vizitky! Teda na tie papierové. Namiesto toho, aby ste z dôležitého stretnutia alebo rokovania odchádzali s množstvom takýchto vizitiek, ktoré potom doma zvyčajne niekde založíte a stratíte, dajte šancu tým digitálnym. Všetko sa predsa mení. 

Jediná vec, ktorú pri sebe potrebujete mať, je smartfón. Vám aj ostatným ľuďom v biznise by mohla stačiť už len jediná papierová (prípadne elektronická) vizitka. Tú si ostatní ľudia jednoducho naskenujú. Vybrali sme preto 5 aplikácií, vďaka ktorým si na každom stretnutí alebo rokovaní rýchlo poradíte. Poďme sa na ne pozrieť:

FoxCard

Túto aplikáciu si môžete zadarmo stiahnuť do smartfónov s operačnými systémami Android a tiež iOS. Po jej spustení nie je nutné zaregistrovať sa a v základnej verzii si nevyžaduje ani ďalšie poplatky. Ak by ste však chceli prémiový účet, tak za ročné predplatné zaplatíte 19,99 eura a za mesačné 2,99 eura.

5 aplikácií, ktoré vám zjednodušia a sproduktívnia život.
A sú zdarma

Stačí, aby ste si vzali do ruky vizitku, namierili na ňu kameru svojho smartfónu a aplikácia sa už o všetko ostatné postará sama. Automaticky rozpozná rozmery vizitky, odfotografuje ju i naskenuje. Po niekoľkých sekundách sa vám na hlavnej stránke aplikácie zobrazí náhľadová fotografia vizitky, pri ktorej uvidíte meno konkrétnej osoby a tiež jej zamestnanie.

Po rozkliknutí sa dostanete ku všetkým dôležitým informáciám. Aplikácia vám za pomoci skenovania uloží telefónne čísla, emailovú adresu, ale tiež webovú stránku. Následne už len stačí, aby ste pôvodnú vizitku vrátili jej majiteľovi.

Aplikácia FoxCard na skenovanie vizitiek.
Aplikácia FoxCard. Foto: Screenshot/autorka

CamCard

Túto aplikáciu si môžete zadarmo stiahnuť do smartfónov s operačnými systémami Android aj iOS. Po spustení CamCard je nutné zaregistrovať sa, a to cez svoju emailovú adresu, telefónne číslo, prípadne prostredníctvom profilov na sociálnych sieťach Facebook, Google alebo LinkedIn. Po registrácii a prihlásení nečakajú v základnej verzii žiadne ďalšie poplatky. Ak by ste mali záujem o prémiový účet, tak zaplatíte 46,99 eura za ročné predplatné a za to mesačné 4,49 eura.

Ste digitálnym nomádom?
Týchto 10 aplikácií by ste mali vyskúšať

Ihneď po spustení vás CamCard vyzve, aby ste si vytvorili vlastnú elektronickú vizitku (E-card). Buď naskenujete tú papierovú, alebo manuálne vyplníte potrebné údaje. Prípadne môžete celý tento krok preskočiť.

Cez CamCard môžete rovnako ako v prípade FoxCard vizitku nového kontaktu jednoducho naskenovať. Slovenský jazyk aplikácia však automaticky nerozpoznáva, a teda vizitku uvidíte v mnohých prípadoch len ako fotografiu. Ak vám ale takáto forma nestačí, tak si k nej môžete manuálne dopísať informácie, ktoré potrebujete.

CamCard však myslí aj na to, že sa môžete stretnúť s človekom, ktorý si na svoju vizitku pridal QR kód. Táto aplikácia si s takouto možnosťou poradí a prevedenie údajov trvá len pár sekúnd.

Aplikácia CamCard, ktorá slúži na skenovanie vizitiek.
Aplikácia CamCard. Foto: Screenshot/autorka

ScanBizCards

Túto aplikáciu si môžete zadarmo stiahnuť do smartfónov s operačnými systémami Android a taktiež iOS. Po spustení aplikácie sa nemusíte zaregistrovať a skenovanie vizitiek funguje bez toho, aby ste si museli zaplatiť 2,99 eura za prémiový účet. Do ScanBizCards si môžete stiahnuť rozpoznávanie slovenského jazyka.

Na hlavnej stránke aplikácie by ste všetky vaše uložené vizitky hľadali márne. Prioritne totiž slúži na to, aby ste si hneď po otvorení bez problémov našli tlačidlo na skenovanie. Až o čosi nižšie si všimnete kolónku Total Contacs a číselný počet vizitiek, ktoré už máte v smartfóne uložené.

Nuž a opätovne vám stačí len vziať a naskenovať vizitku, z ktorej vám ScanBizCards prevedie všetky dôležité údaje do mobilného zariadenia. Fotografiu ale musíte urobiť manuálne, aplikácia vizitku automaticky nerozpozná. Okrem toho si však v ScanBizCards môžete vytvoriť na rôzne druhy vizitiek jednotlivé zložky, do ktorých ich zaradíte. Kolegovia sem, klienti tam.

Aplikácia ScanBizCards, ktorá slúži na skenovanie vizitiek.
Aplikácia ScanBizCards. Foto: Screenshot/autorka

WorldCard

Aplikáciu je možné si stiahnuť zadarmo do smartfónov s operačnými systémami Android aj iOS. WorldCard si od vás nevyžiada žiadnu registráciu, no môžete si do nej pokojne presunúť kontakty z vášho Gmail účtu.

Na úvodnej obrazovke aplikácie nájdete vizitky, ktoré ste si uložili. WorldCard funguje podobne ako ScanBizCards, skenovanie vizitky je manuálne a skôr, než tak urobíte, si môžete podľa potreby meniť rozpoznávací jazyk. K dispozícii je tu okrem iných aj ten slovenský. Následne vám aplikácia kontaktné údaje prevedie do smartfónu a vy si ich už len uložíte. K dispozícii máte i skenovanie vizitiek s QR kódom.

Aplikácia WorldCard, ktorá slúži na skenovanie vizitiek.
Aplikácia WorldCard. Foto: Screenshot/autorka

KaiCards

Túto aplikáciu si môžete zadarmo stiahnuť do smartfónov s operačným systémom iOS. Po jej spustení nie je nutné sa registrovať a ani platiť ďalšie poplatky.

KaiCards slúži na rýchle a jednoduché vytvorenie vlastnej vizitky. V hlavnom menu si vyberiete šablónu, do ktorej vpíšete všetky svoje dôležité informácie či kontaktné údaje, a potom si ju jednoducho uložíte do mobilného zariadenia. Ak sa teda na nejakom stretnutí alebo rokovaní stane, že si ľudia budú chcieť naskenovať práve vašu vizitku, tak vás nezastihnú nepripravených.

Aplikácia KaiCards, ktorá slúži na skenovanie vizitiek a vytváranie digitálnych vizitiek.
Aplikácia KaiCards. Foto: Screenshot/autorka
Hlavné foto: Unsplash/rawpixel