19. decembra 2018

Lyžovanie sa kedysi nazývalo alpské, ale Alpy sú aj v Austrálii a zjazdovky prakticky po celom svete. Lyžiarsku exotiku nájdete do troch-štyroch hodín z Viedne lietadlom, ale aj v krajinách, kde by ste čakali skôr ťavy, prípadne, kde bolo lyžovanie nedávno zakázané.

Niektoré z nasledujúcich destinácií sú známe a vysoko kvalitné lyžiarske strediská. Iné sú skôr raritné. V každom prípade by to však mohol byť dobrý zážitok.

Nech vás zima neodradí. Ako športovať aj v chlade či nečase

“V januári je lyžiarska sezóna v Japonsku, v marci v Európe, v júli na Havaji, v septembri v Malajzii. A k tomu ešte pár rýchlych výletov na Nový Zéland a do Austrálskych Álp,” prezentuje ročný lyžiarsky plán austrálsky portál Traveller.com.au. Dá sa brať ako inšpirácia, ako sa pozrieť na lyžovanie z trochu iného konca.

Ak ale nie ste ešte natoľko odvážni a uprednostňujete lyžovačku na Slovensku, v Česku či inde v Európe, pripravili sme si pre vás Forbes lyžiarsky špeciál. Nájdete v ňom množstvo tipov na domáce aj zahraničné zjazdovky, ktoré si viete vyfiltrovať podľa náročnosti. V špeciáli nechýbajú gastro tipy ani odporúčania na ubytovanie.

FOTO: SITA, AP. HLAVNÉ FOTO: STREDISKO GULMARG V INDICKOM KAŠMÍRE MÁ STOROČNÚ TRADÍCIU, BODUJE UVOĽNENOU ATMOSFÉROU A VÝHĽADMI NA HIMALÁJE.