28. februára 2017

Chcete vedieť, koho Forbes tento rok vybral medzi 30 najväčších slovenských talentov do 30 rokov? Marcové vydanie prináša rebríček najväčších slovenských nádejí. Uspeli doma, niektorí aj vo svete. Sú medzi nimi známe mená i úplní nováčikovia.

Foto: Jiří Turek

30pod30: Girl Power

Mladé dievčatá majú rovnaké ambície ako ich mužskí kolegovia. Napriek tomu je ich v rebríčku 30pod30 stále menej. Prečo? Pýtali sme sa troch zástupkýň – speváčky Celeste Buckingham, startupistky Simony Frankovej a gastronadšenkyne Ivon Hrnčiarovej.

 


Trochu iný kameraman

Súčasné roboty sú hlúpe a slepé. Slovenský startup Photoneo to chce zmeniť vďaka svojej 3D kamere. Tomáš Kovačovský, technický šéf firmy a jeden zo spoluzakladateľov, vysvetľuje, prečo sa vrhli na priemyselných zákazníkov a prečo v komunikácii s nemeckými klientmi slovo startup nepoužívajú.

 


Trnka od Esetu k realitám

Dlhoročný šéf Esetu, jeho hlavný spolumajiteľ a jeden z najbohatších Slovákov Miroslav Trnka už v antivírusovej firme každý deň nesedí. Teraz sa rozhodol vytvoriť v Mlynskej doline priestor pre „ajťákov“ v jeho novom komplexe Binarium. Forbes a majiteľ vás ním prevedú.

 


Polárne kruhy

Máte v zime pri šoférovaní obavy zo šmyku? Vydajte sa s nami za polárny kruh, kde sa po zamrznutých okruhoch preháňa Porsche 911 s jediným cieľom, vychutnať si šmýkanie do posledného okamihu. Možno pochytíte aj nejaký návod ako na to.

 


Galeristi

Zdá sa vám, že v Bratislave rastú nové galérie na každom rohu? Prejdite sa s nami po tých najdôležitejších a zistíte, ako často za nimi nájdete úspešných ľudí z biznisu.

134 strán plných mladej energie v marcovom Forbese!