18. novembra 2017

Letecký svet sa otriasa. Najlepšia prvá trieda na svete, pokiaľ ide o aerolinky, je už čoskoro tu. Pohodlné sedadlá a kabíny Singapore Airlines cestujúci skúsia už v decembri.

Skoro ako v hoteli. Foto: Singapore Airlines

Kým predtým bolo luxusných suít na palube lietadiel spoločnosti dvanásť, teraz ich bude len šesť, ale zato v ultra kvalite.

Kto je aerolinka číslo jeden? Pozrite sa na najlepšiu economy aj prvú triedu

V každej bude ultra pohodlné kožené kreslo. Polohovateľné. A posteľ. Navyše postele v kabínach, ktoré sú pri sebe, sa budú dať spojiť, aby mali páry cestujúce spolu vyšší komfort.

K dispozícii je lôžko pre dvoch. Foto: Singapore Airlines

Súčasťou kabíny je stôl na prácu a jedenie. Samozrejmosťou sú slúchadlá proti hluku, kozmetika a tablet na ovládanie sedadla.

Súčasťou kabíny je pridelená toaleta, ktorá vyzerá veľmi priestranne. Hoci nemá sprchu ako tie v Emirates alebo Etihad, je v nej dosť miesta na kozmetický stolík.

Vlastná kúpeľňa? Môže byť. Foto: Singapore Airlines

Aj ostatné kategórie sedadiel prechádzajú redizajnom. Nové lietadlá s novým interiérom budú mať 78 sedadiel v kategórii biznis, 44 v kategórii premium economy a 343 economy miest.

Toto je biznis klasa. Foto: Singapore Airlines

Economy trieda vyzerá oproti prvej obyčajne. Foto: Singapore Airlines

Prvý let je naplánovaný zo Singapuru do Sydney na 18. decembra. Ultra luxusná letenka na tento dátum vás vyjde na 6000 až 8000 dolárov.

Autor článku Eric Rosen píše pre Forbes.com o luxusnom cestovaní.