Byt či nebyt

Ak byt vnímate nielen ako miesto, kde chcete tráviť život, ale aj ako investičnú príležitosť, patríte k množstvu iných Slovákov, ktorí bývanie berú ako dobrú šancu zbohatnúť. Rátajú s rastom cien. Doterajší vývoj im dáva za pravdu – ceny za ostatných 15 rokov stúpli na Slovensku v priemere o vyše 100 percent. No ani táto investícia nie je bez rizika – ak sa naplnia obavy z prasknutia bubliny, ceny môžu na pár rokov klesnúť, ako sa to stalo aj po kríze v roku 2008.

Šicko o Slovensku

Vo Forbese rozbiehame novú platformu Moderná krajina: chceme hovoriť s ľuďmi, ktorí chcú a vedia Slovensko meniť. Začali sme so Šimonom Šickom, spolumajiteľom herného štúdia Pixel Federation, ktorý tiež rozbiehal iniciatívu Kto pomôže Slovensku počas prvej vlny koronakrízy. Ako vidí Slovensko teraz?

Predaj, ktorý (nateraz) nebol

Marián Herman šéfuje najväčšiemu slovenskému developerovi HB Reavis, ktorý väčšinovo ovláda najbohatší Slovák Ivan Chrenko. Forbesu porozprával, ako prebiehali rokovania o predaji veľkej porcie firmy, čo k tomuto procesu viedlo a prečo sa nakoniec všetko skončilo inak. Rozhovor má príznačný názov: Najväčší obchod, ktorý nebol.

Ako vidí budúcnosť nový šéf skupiny Erste

Teraz je na ťahu Bernd Spalt, nový šéf skupiny Erste, ktorá má banky na siedmich stredoeurópskych trhoch (na Slovensku má Slovenskú sporiteľňu). Bývalého CEO nahradil Spalt začiatkom roka a sám priznáva, že mal iné plány, než reagovať na pandémiu. No ako vášnivý šachista-stratég sa aj vo svojej profesii pozerá ďaleko dopredu – a spriada ťahy, ako banku ďalej posilniť, napríklad nákupmi.

Primátor

Matúš Vallo má rád Bratislavu a vzbudzuje vášne – aj tie negatívne. Ako hovorí v rozhovore po necelých dvoch rokoch na čele hlavného mesta, jeho hlavným cieľom je najskôr urobiť z Bratislavy silné mesto, ktoré bude mať lepšiu vyjednávaciu pozíciu. A potom ho urobiť krajším.

Valiaca sa skala

Herec Dwayne „The Rock“ Johnson zarába na všetkom, na čo siahne. Kto sú jeho hereckí prenasledovatelia v rebríčku najlepšie zarábajúcich? (Plus vieme, kto „Skalu“ budúci rok pravdepodobne predbehne. Môže za to gin.)