Rodinný recept

Často spolu nesúhlasia, ale vždy držia spolu. Ján Lunter a jeho štyria synovia si sadli na spoločný rozhovor, v ktorom rozprávajú, ako funguje ich rodina. A nielen v biznise. Spomínajú na galeje na prázdninách v Telgárte, ako sa u nich v dome rozbiehala výroba tofu aj na tvrdé pravidlá, keď sa synovia vybrali na štúdiá do sveta. Kedysi jednohlasne tvrdili, že do otcovej firmy robiť nikdy neprídu, no dnes sa v nej každý mesiac stretávajú na správnej rade. Nech sa páči, nazrite do sveta rodiny Lunterovcov.

Ubytuj sa

Má 33 rokov, narodil sa na Slovensku a z Bangkoku vybudoval firmu, ktorej tržby dosiahli 100 miliónov eur. S kamarátmi vytvorili aplikáciu HotelQuickly na last minute rezervácie hotelov. Nedávno sa však Michal Juhás rozhodol vrátiť domov. A svoj ďalší projekt chystá z Bratislavy.

Rodinné firmy

Rodinné podnikanie je zrejme jedna z najstarších foriem podnikania v histórii ľudstva. V rodine funguje prirodzená súdržnosť a jej členovia si – väčšinou – môžu 100-percentne dôverovať. Okrem rebríčka rodinných firiem sme pre vás pripravili aj dva príbehy rodín Lunterovcov a Konštiakovcov. V prvom prípade už vo firme prebehla generačná výmena a synovia zakladateľa Jána Luntera priniesli do spoločnosti úplne nový spôsob manažmentu. V obchodníckej firme Kon-rad už tiež okrem zakladateľa Pavla Konštiaka a jeho manželky Viery niekoľko rokov pôsobia aj ich dcéry Veronika a Zuzana. Prezradili nám okrem iného aj to, prečo zaviedli rodinnú radu pred každou veľkou firemnou gremiálkou.

Konštiakovci

Obchodná spoločnosť Kon-rad, jedna z prvých firiem založených po páde železnej opony, začínala s dovozom nápojov rakúskeho výrobcu Radlberger. Dnes v rodinnej firme pracuje okrem Pavla a Viery Konštiakovcov aj druhá generácia.