Kto môže, pomôže

Viaceré slovenské firmy a mnohí jednotlivci sa okamžite zmobilizovali a hľadajú spôsoby, ako rýchlo a konkrétne pomôcť v boji proti koronakríze. Spoluautorom iniciatívy Kto pomôže Slovensku je Šimon Šicko, zakladateľ a šéf herného štúdia Pixel Federation.

Lekcie z krízového manažmentu

Zatvorené predajne postihli množstvo firiem. O skúsenostiach z knižného biznisu hovorí Michal Meško, zakladateľ siete Martinus, ktorá síce vyrástla ako online obchod, no teraz prišla o takmer polovicu obratu tvorenú sieťou kamenných predajní.

Rok po kríze

IT podnikateľ Michal Weis z firmy IBL Software Engineering, ktorá vyvíja softvér na spracovanie meteo dát pre predpovede počasia, si predstavil, ako bude vyzerať svet o rok. Čo predpovedá? Koronavírus porazíme a zistíme, že firemný svet sa musel nútene oveľa rýchlejšie posunúť do digitálu. (A že virtuálne prípitky s priateľmi naozaj nie sú ono.)

V druhej časti magazínu prinášame pravidelný rebríček najväčších slovenských talentov – Forbes 30pod30. Tridsať nádejí Slovenska do tridsať rokov, ktorým koronavírus momentálne mení život, ale nijako neuberá z ich doterajších úspechov. Prečítajte si, čím žijú, ako sa pozerajú na planétu a aké sny v súčasnosti majú.

Forbes 30pod30

Aj tento rok sme našli 30 mladých talentov Slovenska. Ľudia, ktorí ešte neprekročili 30 rokov, no kreatívne a usilovne menia svet biznisu, startupov, vedy a vzdelávania, verejného života, kultúry aj športu. Pozrite si ich prehľad v našom online rebríčku.

Najlepší barman

Zdá sa, že Slovensko je dobrou živnou pôdou pre úspešných svetových barmanov. Minulý rok sme predstavili Erika Lorincza, držiteľa titulu Svetový barman. Teraz si môžete pozrieť cestu jeho nasledovníka (a žiaka) Martina Hudáka za svetovým ocenením. Nechýba mu kreativita, cieľavedomosť a schopnosť učiť sa do hĺbky umeniu narábania s ingredienciami – a ľudskými emóciami.