Hollywoodsky trhák

Po 2,5 roku od založenia majú na konte hneď dva Oscary za najlepšiu snímku. Operam, americko-slovenský startup, ktorý hollywodskym štúdiám závratne zvyšuje tržby, dosial pracoval na 90 filmoch. Jeho spoluzakladateľom je Jakub Jurových, iba 24-ročný startupista s diplomom z Cambridgeskej univerzity.

Povolanie YouTuber

Žije v Los Angeles, priamo v centre Hollywoodu. Dávid Dobrík sa narodil v Košiciach, dnes má 21 rokov a na YouTube zarobil už niekoľko miliónov dolárov. A má viac fanúšikov ako Slovensko obyvateľov.

30 pod 30

Členov tohtoročného rebríčka sme fotili v priestoroch tréningovej haly na netradičné športy. Ako vidno, užili si to.

Šperk, ktorý s vami rastie

Počas materskej dovolenky s druhým synom videla Zuzana Spustová v Paríži elegantnú ženu s malým dievčatkom, ktoré malo na ruke krásne náramky. Hneď ju oslovila. Zistila však, že v obchodoch, kam ju poslala, majú len nevyhovujúcu veľkosť náramkov. Preto si povedala, že musí vymyslieť niečo, s čím dokáže dieťa rásť.

Všetko, čo mám rád

Nie je však všetko len o ľuďoch pod 30. Na Slovensku vzniká druhé lietajúce auto. Tak trochu z donútenia, ale s novo objavenou vášňou ho tvorí ten istý človek – dizajnér, konštruktér a umelec hľadajúci krásu Štefan Klein.