Šéf ako z knihy

Titulková story tohto vydania je o Michalovi Meškovi, ktorý sa stal 15. slovenským držiteľom titulu EY Podnikateľ roka. Vo veľkom rozhovore spomína, ako prežil jeho Martinus prvý rok pandémie, či ho kríza zmenila ako šéfa i ktoré knihy mu pomáhajú v biznise i v osobnom živote. A tiež predstavíme príbehy, rady a lekcie ďalších piatich finalistov súťaže.

Naskenovať si svet…

…a z fotogrametrického softvéru vytvoriť skvelú firmu, ktorú v marci kúpila veľká americká herná firma Epic Games (možno poznáte ich hru Fortnite, ktorú hrajú milióny hráčov na celom svete). To je veľmi stručné zhrnutie príbehu slovenskej spoločnosti Capturing Reality. Skutočnosť je však omnoho pestrejšia: sú v nej šikovné hlavy troch zakladateľov, ktorí vytvorili mimoriadne dobrý softvér – a po dlhých rokoch a mnohých omyloch sa ho naučili predávať.

Luxus v kríze a čo s tým

V čase, keď odvetvie luxusnej módy zažíva apokalypsu, jedna z najvýznamnejších a najbohatších podnikateliek tohto storočia Tory Burch nechala nahliadnuť Forbes do zákulisia bojov o záchranu svojej, medzi bohatými (nielen) Američanmi, obľúbenej značky. Táto členka rebríčka najbohatších self-made žien Ameriky sa teda rozhodne nevzdáva.

Zaberme všetci

Máme predpoklady, aby sme sa naozaj stali krajinou 21. storočia, hovorí v našom seriáli Moderná krajina country manažér Google Rasťo Kulich. Je však mimoriadne potrebné, aby sme teraz zabrali na všetkých úrovniach. Vo verejnej sfére, firmy a takisto jednotlivci. Všetci sa musia pohnúť v digitalizácii smerom vpred, apeluje Kulich. Svet sa dramaticky mení a pandémia to celé urýchlila.

Šport v DNA

Čo majú spoločné genetický výskum a športovanie? Prepojenie je čoraz silnejšie. S rastom globálneho trhu so sekvenovanou DNA sa zvyšuje aj záujem ľudí o to, akú veľkú úlohu hrajú gény pri našich športových výkonoch a ako ich vieme ovplyvniť napríklad tréningom. Jedno je jasné: aj keď budete mať genetické predpoklady ako Michael Phelps, šampiónom v plávaní sa nestanete, ak nebudete makať minimálne ako on.