24. augusta 2017

Vzdelávanie v každom veku nás obohacuje. Stagnovať nemusíte, ani keď nemáte čas na osobnú návštevu rôznych kurzov či vzdelávacích programov. Ponuka online kurzov je vďaka internetu a mobilným aplikáciám obrovská. Výhovorky neplatia. Stačí zapnúť počítač a nájsť si, čo by vás bavilo. Prinášame vám niekoľko tipov na skvelé online vzdelávacie platformy. Niektoré z nich majú aj vlastné aplikácie. Študovať tak môžete aj cez telefón.

Stanford Online

Jedna z najprestížnejších univerzít sveta ponúka online kurzy pre začiatočníkov aj pokročilých. Vyberať si môžete z veľkého množstva tém a oblastí. Výhodou všetkých online kurzov je, že idete vlastným tempom. Ale, ako pri každom učení, ak chcete dosiahnuť reálne výsledky, nesmiete zanedbávať samoštúdium.

http://online.stanford.edu/courses

Khan Academy

Reklama

Matematika, prírodné vedy, počítače, humanitné vedy, ekonomika a financie. Kurzov na Khan Academy je neskutočné množstvo. Oceníte aj veľmi prehľadnú orientáciu na stránke. S cieľom ponúknuť špecializovaný obsah Khan Academy spolupracuje s organizáciami ako NASA, Múzeum moderného umenia, Kalifornskou Akadémiou vied, či MIT. Výhodou pre tých, ktorí nehovoria anglicky je, že časť kurzov je dostupná aj v češtine.

https://www.khanacademy.org

https://khanovaskola.cz

iTunesU Free Courses

Médium dostupné cez Apple iTunes, na ktorom ponúkajú univerzity aj stredné školy z celého sveta rôzne kurzy zadarmo. Ľahko ho zosynchronizujete s akýmkoľvek prístrojom od Apple, či už máte Mac, iPod, alebo iPhone. Nevýhoda – ak máte Android, táto možnosť nie je pre vás.

https://www.apple.com/education/itunes-u/

Coursera

Jedna z najznámejších platforiem pre online vzdelávanie. Coursera spolupracuje s univerzitami s celého sveta a medzi jej najpopulárnejšie kurzy aktuálne patria napríklad Strojové učenie, Neutrálne siete a hlboké učenie, či Programovanie pre každého. K najlepšie hodnoteným kurzom patria: Povojnová abstraktná maľba, Programovacie jazyky, či Algoritmy. S Courserou spolupracujú aj múzeá, nadácie a rôzne kultúrne inštitúcie.

https://www.coursera.org

Academic Earth

Podobne ako aj mnohé iné e-learning platformy, aj Academic Earth ponúka kurzy v spolupráci s rôznymi vzdelávacími inštitúciami. Založili ju v roku 2008 Richard Ludlow, Chris Bruner a Liam Pisano s podporou skupiny anjelských investorov vrátanie štyroch profesorov z americkej univerzity Yale.

http://academicearth.org